Programiści na Medal! – Relacja Just Join Olympics

60 metrów w rzucie dyskiem twardym! Taki padł rekord podczas II Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady dla programistów „Just Join Olympics – Sopot 2021”. Organizatorem tej niekonwencjonalnej zabawy był Just Join  IT – najpopularniejszy job board dla branży IT. 

Co to był za dzień! Kolejny raz środowisko IT miało pole do popisu w niestandardowych dyscyplinach sportowych. Z dala od biura i sal konferencyjnych, bez komputerów, za to z dużą dozą humoru i zdrowej rywalizacji, a przede wszystkim w myśl ducha sportu. 3 września Stadion Leśny w Sopocie zamienił się w pole walki na wszystko to, co z branżą IT związane… 

Just Join IT do rywalizacji zaprosił programistów oraz firmy IT z całej Polski – zarówno indywidualnie, jak i w generalnej klasyfikacji medalowej, w której to wyłoniono najbardziej sportową firmę IT. Tegorocznym zwycięzcą został STX Next. Firma, zajmująca się rozwojem oprogramowania w języku Python, zdobyła aż 7 medali (2 złote, 2 srebrne, 3 brązowe), tuż za nią uplasowała się FreeYourMusic Limite z 5 medalami (2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy), a trzecie miejsce na podium wywalczył SpeedNet zdobywając jedynie 2 złote krążki. W sumie w Olimpiadzie udział wzięło 35 firm.

W drugiej edycji wydarzenia uczestnicy zmagali się w dyscyplinach olimpijskich, takich jak: rzut dyskiem twardym, pchnięcie monitora, bieg na 1024 metry, sprint z laptopem, spacer developera (farmera), scrum olimpijski, wykręcanie deploya, Work-life Balance, składanie klawiatury na czas i skok przez firewall. I to wszystko przy pełnych trybunach kibicujących im rodzin, przyjaciół i pracodawców. 

Tegoroczna edycja Olimpiady wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Wzięło w niej udział ponad 350 uczestników. Utwierdziło to zespół Just Join IT, że tego typu niestandardowa rozrywka sportowa może z sukcesem, na stałe wpisać się w kalendarz najciekawszych wydarzeń branży IT. – Patrząc na olbrzymie zainteresowanie i niesamowicie pozytywny odbiór Just Join Olympics przez programistów, kto wie, może kolejne edycje wyjdą poza granice Trójmiasta? Faktem jest, że jeszcze nikt poza nami nie wpadł na tak zwariowany, a zarazem spektakularny, pomysł łączenia przyjemnego z pożytecznym, w duchu szalonej rywalizacji sportowej – podsumowuje Piotr Nowosielski, CEO Just Join IT i pomysłodawca Just Join Olympics.

Tym bardziej cieszy fakt, że wysiłki programistów nie poszły na marne. 10% dochodu z każdego biletu Just Join IT przeznaczy na akcję @Hakersi, która wspiera potrzebujące dzieci w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

O Just Join IT

Just Join IT to polski startup, a obecnie najpopularniejszy  i najszybciej rozwijający się portal rekrutacyjny dla polskiej branży IT. Miesięcznie ponad 250 tysięcy polskich programistów przegląda ogłoszenia ponad 2,5 miliona razy. Just Join IT zaufało już 5 tysięcy firm z sektora IT. Startup powstał w 2017 roku na gdańskiej Żabiance, bez jakiegokolwiek wsparcia inwestorów. Budowany wraz ze społecznością polskich programistów, wyrósł na lidera w branży i najpopularniejszy  portal pracy w IT w Polsce. Jego założycielami są Piotr Nowosielski i Tomasz Gański.

Komentarze