Polska giełda kryptowalut Coinquista S.A. wchodzi na rynek

Notka prasowa od Coinquista S.A., którą redakcja bithub.pl otrzymała w dniu dzisiejszym:

Coinquista S.A., spółka oferująca handel kryptowalutami, która w styczniu br. została wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych Komisji Nadzoru Finansowego, oficjalnie otworzyła swoją giełdę.

Po fazie testów oraz pomyślnie wdrożonej wersji demo, handel kryptowalutami na nowo otwartej giełdzie Coinquista jest już dostępny dla wszystkich użytkowników w Polsce i na świecie. Serwis był rozwijany od 2017 r., a 22 stycznia br. spółka została wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Coinquista S.A. jest jedną z pierwszych spółek umożliwiających handel kryptowalutami, które znalazły się w rejestrze.

“Naszym nadrzędnym celem było stworzenie produktu bezpiecznego oraz łatwego w obsłudze. Standardy określone przez Komisję Nadzoru Finansowego są na tle innych krajów dość rygorystyczne, więc sam fakt rejestracji w Polsce będzie wymagał od nas zachowania najwyższych standardów.

Obecnie korzyści wynikające z obrotu kryptowalutami są zarezerwowane głównie dla osób, które od dawna mają do czynienia ze światem finansów. Tymczasem, by korzystać z naszej giełdy nie trzeba być ekspertem. Kryptowaluty i stojąca za nimi technologia to przyszłość której nie trzeba się bać.” mówi Ireneusz Pukin, Prezes Zarządu Coinquista S.A.

Żeby jeszcze bardziej zachęcić do spróbowania swoich sił w świecie kryptowalut, każdy z użytkowników otrzymuje podczas rejestracji 100 tokenów Coinquista. Wirtualne monety dają szereg korzyści, takich jak handel z niższą prowizją, korzystanie z dodatkowych produktów w preferencyjnych cenach, a także priorytetową opiekę doradcy. Dla najbardziej aktywnych przewidziane są również inne bonusy, jak np. fizyczne nośniki portfeli kryptowalut.

Wprowadzenie na rynek gotowego produktu to jednak dopiero początek ambitnych planów spółki. Pomimo gwałtownych zmian cen Bitcoina w ostatnich latach, liczba użytkowników portfeli blockchainowych rośnie coraz szybciej. Aby dotrzymać tempa rozwojowi rynku, Coinquista ma w planach przygotowanie nowoczesnej aplikacji mobilnej z kartą płatniczą, otwarcie szkoły inwestowania oraz złożenie wniosku o licencję krajowej instytucji płatniczej.

Wszelkie pytania odnośnie produktu można kierować na adres hello@coinquista.com.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze