Abucoins

Bitmarket
ICO

Amerykańskie miasto zastanawia się nad własnym ICO

ICO wypuszczają różne podmioty biznesowe, organizacje a nawet kraje. Teraz pomysł taki wpadł do głowy włodarzom miasta Berkeley w Stanach Zjednoczonych.

Problemy miasta pojawiły się w momencie kiedy Donald Trump zapowiedział cięcia w dofinansowaniu miast jak i niektórych organizacji publicznych. Takim przykładem jest University of Berkeley. Jednak nie stanowi to głównego powodu złego stanu finansowego. Budownictwo mieszkaniowe w mieście podupadło pod wpływem słabego rozwoju budownictwa komunalnego. Miasto to słynie z liberalizmu oraz przyjmowania imigrantów z całego świata (również tych nieudokumentowanych). Problem braku odpowiedniej podaży tanich mieszkań i domów spowodowany jest chociażby koncentracją deweloperów w segmencie premium (skierowanie na bogatych klientów) co wiąże się ze zbyt małą liczbą budowanych tanich nieruchomości. Zbyt wysoki wzrost cen nieruchomości oraz nieadekwatne dochody mieszkańców spowodowały trudności w pozyskaniu nieruchomości na własny użytek. Na pomoc idzie miasto i bada możliwości stworzenia Initial Coin Offering, które bazowałoby na obligacjach komunalnych.

Radny Ben Bartlley powiedział o pomyśle:

„W rzeczywistości umożliwia [kryptowaluta] nam wypełnianie naszego obowiązku jako samorządu. Należy się to naszym mieszkańcom. Jest to forma przemocy, aby pozwolić ludziom spać na ulicach. „

Wspomniał dodatkow że lokalne ICO może każdemu miastu pomóc w ich istotnych problemach. Cały czas trudno powiedzieć jak miałaby wyglądać dystrybucja, wydobywanie kryptowaluty. Projekt jest w fazie koncepcji i nie wiadomo kiedy miałby wystartować. Radni wraz z burmistrzem Berkeley chcą dokonać ICO wraz z firmą Neighborly rodem z laboratorium Blockchain’a w Berkeley.

Co dalej?

Radni miasta muszą na samym początku również zatwierdzić projekt co może nastąpić do maja 2018 roku. W obecnej sytuacji coraz większej bezdomności i problemu mieszkaniowego miasto będzie chciało zadziałać. Problemem jednak może być wdrożenie samej idei „Initial Community Offer” ponieważ jest to nowość w branży blockchain i kryptowalut. Jak może zareagować administracja Trump’a na oryginalny pomysł kalifornijskiego miasta? Dowiemy się w przyszłości.

Czy w Polsce jest realne stworzenie kryptowalut do finansowania projektów publicznych np. Mieszkanie +? Trudno powiedzieć. Zapraszamy do dyskusji!

Podziel się:
Kantor bitcoin bez rejestracji

Blog Prezesa

Ten artukuł ma jeden komentarz

  1. a2o Reply

    To świetny pomysł, bo jeżeli sektor rządowy (odgórny) nie chce zrozumieć korzyści jakie daje blockchain to może sektor samorządowy (oddolny, najbliższy ludziom) mógłby to zaaplikować. Problemy prawno-finansowe widzę tutaj bardzo poważne, ale z drugiej strony, kto nie próbuje ten się nie przekona. Mogę zmierzyć się z tymi przeszkodami i być może namówić jakiegoś Wójta czy Burmistrza, ale na technologii blockchain się nie znam. Pamiętajmy każda gmina szuka pieniędzy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *