Wrzawa opadła? ChatGPT odnotowuje znaczące spadki liczby odwiedzin strony internetowej

Liczba odwiedzin strony ChatGPT na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych na całym świecie spadła w sierpniu o 3,2% do 1,43 miliarda.

Co więcej, czas spędzony przez użytkowników na wspomnianej stronie internetowej również jest krótszy. O ile w marcu br. internauci korzystali z narzędzia przez średnio 8,7 minuty, to w sierpniu przebywali oni na stronie do 7 minut.

ChatGPT a uczniowie

Przedstawiciele OpenAI mają cichą nadzieję na to, że powrót dzieci do szkół i młodzieży na studia poprawi statystyki serwisu. Sa już tego pewne oznaki – w sierpniu ruch na ChatGPT w Stanach Zjednoczonych nieznacznie wzrósł. – Uczniowie szukający pomocy w odrabianiu prac domowych wydają się być częścią tej historii: odsetek młodszych użytkowników witryny spadł w okresie letnim i teraz zaczyna się odbijać – powiedział David F. Carr z firmy analitycznej Similarweb, która zajmuje się monitorowaniem serwisów oferujących usługi sztucznej inteligencji.

Nie da się ukryć, że w przeciągu zaledwie kilku miesięcy 2023 roku ChatGPT zyskał niezwykłą popularność i zapoczątkował modę na stosowanie AI w wielu sferach życia. Dziś sztuczna inteligencja pomaga ludziom w niezliczonej liczbie codziennych zadań. Technologia wykorzystuje opublikowane już dane do tworzenia nowych treści, na przykład do pisania esejów lub wierszy.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że już w styczniu br. – a więc zaledwie dwa miesiące po uruchomieniu serwisu – ChatGPT mógł sie pochwalić 100 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie. Przed uruchomieniem Meta’s Threads była to najszybciej rozwijająca się aplikacja konsumencka w historii- a obecnie jest jedną z 30 najpopularniejszych witryn internetowych na świecie.

Zobacz też: „WSJ”: Elon Musk pożyczył od SpaceX 1 mld dolarów. Czy to za te pieniądze kupił Twittera?

Konkurencja nie śpi

Przyglądając się rynkowi AI nie można nie wspomneć o kilku konkurentach ChatGPT, w tym chatbota Google Bard. Warto zwrócić też uwagę na Bing – wyszukiwarkę Microsoftu, która udostępnia również bezpłatnie chatbota obsługiwanego przez OpenAI.

Warto przypomnieć, że w maju OpenAI wydała również aplikację ChatGPT na system iOS, co może skutkować zmniejszeniem ruchu na stronie internetowej firmy. Dodajmy, że ChatGPT jest darmowy, ale oferuje również subskrypcję premium.

Może Cię zainteresować:

Komentarze