Walka Musk vs Zuckerberg obędzie się w tym miejscu. Właściciel Facebooka i Instagrama wyprowadza mocny cios

Ostatnio internet ekscytował się zaczepkami słownymi dwóch miliarderów, z których wynikało, że planują stoczyć ze sobą walkę w klatce. Wymiana wiadomości między Elonem Muskiem u Markiem Zuckerbergiem, sugerująca, że obaj panowie są chętni do pojedynku na pięści rozgrzała internet. Fala plotek na ten temat dosłownie zalała sieć. Wydaje się, że to były tylko niewinne żarty, a prawdziwa walka już trwa.

Walka miliarderów już trwa

Do dziwacznego pojedynku na pięści pomiędzy Elonem Muskiem a Markiem Zuckerbegiem prawdopodobnie nie dojdzie. Jednak starcie na gruncie biznesowym już się rozpoczęło. Areną tego starcia wcale nie jest Koloseum, jak głosiły głośne plotki, a przestrzeń internetowa. Twitter przetrwał miesiące, jeśli nie lata, złego zarządzania, masowych zwolnień, częstych przerw w świadczeniu usług i exodusu najlepszych reklamodawców, ale uruchomienie konkurencyjnej aplikacji Meta może okazać się zabójcze. Aplikacja Threads zyskała 100 mln nowych użytkowników, zaledwie kilka dni po uruchomieniu. Wiadomość ogłosił w poniedziałek sam Mark Zuckerberg. Threads stał się popularniejszy nawet od ChataGPT. Analitycy zauważają, że jeśli przyrost utrzyma tę dynamikę, to Twitter za chwilę zostanie zdetronizowany. Tym bardziej, że w przypadku Twittera trend jest odwrotny, a liczba użytkowników i zainteresowanie wykupionym przez Muska Twitterem spada.

Zobacz też: W całej Polsce trwa rekrutacja na studia. Czy dziś w ogóle opłaca się studiować?

Nerwowa reakcja Muska

Jak wynika z danych firmy Cloudflare i Likeweb, firm zajmujących się infrastrukturą internetową i analizą stron internetowych, ruch na Twitterze już od miesięcy wykazuje tendencję spadkową. Wydaje się, że tempo spadku przyspieszyło w ostatnich dniach. Tak przynajmniej wynika z analiz obu firmy. To pewnie w dużej mierze wynik rosnącego zainteresowania Threads. Jednocześnie widoczna jest masowa migracja z platformy Muska do nowej aplikacji, wprowadzonej przez Zuckerberga. Jak informował serwis Semafor, Twitter planuje pozwać Meta Platforms w związku z uruchomieniem Threads. Czy Musk faktycznie rozpocznie sądową batalię przeciwko Threads? Czas pokaże, ale widać, że konkurencja jest silna i może sporo namieszać w branży. Dotychczasowi rywal Twittera, jak np. Tumblr czy Mastodon nie dał rady gigantowi. Jednak tym razem rywal dla Twittera jest z najwyższej półki.

Może Cię zainteresować:

Komentarze