W końcu obniżka cen gazu. Będą kolejne. Kiedy?

Od 1 kwietnia obowiązuje cena regulowana gazu. Skorzystać mają na niej piekarnie i cukiernie, które po nowelizacji będą płacić do końca roku 200 zł i 17 gr za MWh. Jednak oficjalnie przepisy te obowiązują dopiero od dziś. Wiele podmiotów niestety nie doczekało tego dnia i musiało ogłosić upadłość. Jednak dla tych, którzy wytrwali to koło ratunkowe, by wygrzebać się z długów. Jak się okazuje to nie ostatnia obniżka cen gazu w tym roku. Kto i kiedy załapie się na tańszy gaz w tym roku?

Obniżka cen gazu dla piekarni i cukierni. Kiedy kolejna?

Sytuacja gospodarcza jest niewesoła zarówno dla milionów gospodarstw domowych, jak i wielu przedsiębiorstw. Te drugie muszą mierzyć się nie tylko z podwyżkami cen produktów, wzrostem kosztów zatrudnienia, ale także z ogromnymi rachunkami za media, które uderzył w biznes jeszcze mocniej niż w przeciętnego Kowalskiego. Wielu mniejszych biznesów nie przetrwało tej drożyzny i kosztów działalność, czego konsekwencją było zamknięcie działalności. Dla tych, którzy jeszcze utrzymują się na powierzchni pojawiło się światełko w tunelu. Od 1 kwietnia dla piekarni i cukierni obowiązuje niższa stawka za gaz. Od dziś przepisy te weszły oficjalnie w życie. Zgodnie z ich treścią do końca roku cena gazu dla tych podmiotów ma wynosić 200 zł i 17 gr za MWh. Z pomocy tej mogą korzystać również spółdzielnie spożywcze, dla których działalność piekarnicza nie jest największym źródłem przychodów. Okazuje się, że to nie ostatnie koło ratunkowe dla biznesu w kwestii cen gazu, które rząd chce rzucić przedsiębiorcom. Kolejna obniżka już w maju.

Zobacz też: Sztuczna inteligencja wywróci gospodarkę do góry nogami. Miliony bez pracy. Kto najbardziej zagrożony?

To nie koniec obniżek

Kolejne obniżki cen gazu szykowane są na maj. Niestety nie dotyczą one obywateli, a ponownie przedsiębiorców. Zgodnie z informacją przekazaną przez prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka od 1 maja obowiązywać będzie nowa stawka za gaz dla biznesu. Przedsiębiorców czeka 15% obniżka cen gazu. Po jej wprowadzeniu cena gazu spadnie do 301 zł 72 gr za MWh. Obajtej chwali się, że dzięki kolejne obniżce biznes będzie płacił aż 62% mnie za gaz niż na początku roku. Dla wielu przedsiębiorstw faktycznie może się to okazać szansą na odbicie się od dna. Czy tak rzeczywiście będzie?

Może Cię zainteresować:

Komentarze