Twórca „Requiem dla snu” wyreżyseruje film o Elonie Musku

Jak informuje branżowy magazyn „Variety”, reżyserem filmowej biografii Muska będzie Darren Aronofsky.

Wiadomo już, że film będzie oparty na książce Waltera Isaacsona „Elon Musk”, która powstała w efekcie dwuletniej obserwacji biznesmena przez autora. Isaacson towarzyszył Muskowi podczas spotkań biznesowych oraz wizyt w fabrykach. Przeprowadził też wiele rozmów z osobami z najbliższego otoczenia Muska – jego rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami.

Elon Musk – jaka będzie firmowa biografia twórcy Tesli?

Prawa do adaptacji książki uzyskało Studio A24 – amerykańska niezależna firma rozrywkowa specjalizująca się w produkcji filmowej i telewizyjnej oraz dystrybucji filmów. Przedsiębiorstwo powstało w 2012 roku z inicjatywy Daniela Katza, Davida Fenkla i Johna Hodgesa. Kamieniami milowymi w rozwoju firmy było wypuszczenie na rynek takich tytułow jak „Spring Breakers”, „Ex Machina”, „The Room”, a także „Wszystko wszędzie, naraz”, który zdobył nagrodę dla najlepszego filmu i sześć Oscarów w innych kategoriach.

Z kolei Darren Aronofsky to ceniony amerykański reżyser, którego filmy charakteryzują się surrealistycznymi, melodramatycznymi i często niepokojącymi elementami, często w formie fikcji psychologicznej. Jego debiut fabularny, surrealistyczny thriller psychologiczny „Pi” (1998), został wyprodukowany za 60 000 dolarów i zarobił ponad 3 miliony dolarów; zdobył nagrodę za reżyserię na Festiwalu Filmowym w Sundance oraz nagrodę Independent Spirit Award za najlepszy pierwszy scenariusz. Kolejny film Aronofsky’ego, dramat psychologiczny „Requiem dla snu” (2000), otrzymał przychylne recenzje i nominację do Oscara za rolę Ellen Burstyn.

Zobacz też: Siła nabywcza konsumentów na zakup mieszkania maleje

Aronofsky – artysta i rzemieślnik w jednym

Trzecim filmem Aronofsky’ego był romantyczny dramat science-fiction pt. „The Fountain” (2006). Jego czwarty obraz, „Zapaśnik” (2008), spotkał się z uznaniem krytyków. Aronofsky zdobył za niego Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji, a aktorzy występujący w firlmie filmu, Mickey Rourke i Marisa Tomei, otrzymali nominacje do Oscara. Ugruntowaniem pozycji reżysera w Hollywood był „Czarny łabędź” (2010) – obraz, który uzyskał pięć nominacji do Oscara, w tym dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera i przyniósł statuetkę dla najlepszej aktorki dla Natalie Portman. „Noe” (2014), szósty film Aronofsky’ego stał się jego pierwszym filmem, który mimo mieszanego przyjęcia przez krytyków i publiczność zajął pierwsze miejsce pod względem sprzedaży kasowej. Jego dwa kolejne obrazy, „Mother!” (2017) i „Wieloryb” (2022) wywołały liczne kontrowersje, ale też spotkały się z licznymi pochwałami i krytyką zarazem.

Najnowszy film Aronofsky’ego zatytułowany „Pocztówka z Ziemi” (2023) został nakręcony specjalnie na potrzeby pokazu w obiekciie Sphere w Las Vegas – jest tam wyświetlany na ekranie o rozdzielczości 16K.

Może Cię zainteresować:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.