Idziemy do fryzjera, czyli trzeci etap odmrażania gospodarki

Już od poniedziałku 18 maja odblokowane zostaną kolejne lokale. Z czego będziemy mogli korzystać? Zapraszam do sprawdzenia, jak będzie wyglądał trzeci etap odmrażania gospodarki!

https://twitter.com/PremierRP

W końcu pójdziemy do fryzjera

Branżę usług stylizacji czeka prawdziwy boom. Już za cztery dni będzie można obciąć włosy u barbera lub wykonać zabiegi pielęgnacyjne w salonie kosmetycznym. Społeczeństwo długo na to czekało i w końcu się udało. To jedna z tych branż, gdzie popyt wystrzeli po zniesieniu obostrzeń. Pytanie, czy wystarczy rąk do pracy przy takiej ilości klientów? Już teraz trzeba umawiać się do fryzjera z kilkudniowym wyprzedzeniem. To dobrze dla przedsiębiorców z tego sektora, ponieważ będą mieli możliwość odrobienia strat, które ponieśli podczas lockdownu.

Gastronomia z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

Do życia wrócą również lokale gastronomiczne. Do tej pory możliwe. były tylko zamówienia na wynos. Od teraz można odwiedzić restaurację z rodziną przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego, oto wytyczne jakie trzeba spełnić:


– „limit osób w lokalu (na 1 osobę musi przypadać co najmniej 4 m2);
– dezynfekcja stolika po każdym kliencie;
– zachowanie 2 m odległości między stolikami. Ważne! Blaty mogą być odsunięte od siebie o 1 m pod warunkiem, że stoliki oddzieli się dodatkowo przegrodami o wysokości minimum 1 m ponad blat stolika;
– zachowanie dystansu 1,5 m od gości siedzących przy osobnych stolikach;
– noszenie maseczek oraz rękawiczek przez kucharzy oraz obsługę lokalu gastronomicznego. Goście restauracji mogą zdjąć maseczki, jeśli siedzą już przy stolikach”.
https://twitter.com/PremierRP/status/1260524322864717825?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1260524322864717825&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FmAHs_9ddv%2F

Dodatkowo od 17 maja będzie możliwość odwiedzenia kościoła dla większej ilości osób. Warunki, jakie należy będzie spełnić to jedna osoba na przestrzeni 10 metrów kwadratowych. To więcej w porównaniu z poprzednimi wytycznymi, które mówiły o jednej osobie na 15 metrów kwadratowych powierzchni miejsca obrządku religijnego.

Zapraszam na poprzedni news tutaj oraz do dyskusji w komentarzach.

źródło: https://link.do/7W4xi

Komentarze