Threads pod presją: Dlaczego tak wielu użytkowników odpłynęło?

Aplikacja Threads, będąca próbą Meta na stworzenie konkurencji dla Twittera, już po krótkim czasie od premiery zaczyna doświadczać utraty zainteresowania ze strony użytkowników. O tym, jak wynika z raportu Reutersa, miał powiedzieć sam założyciel firmy – Mark Zuckerberg.

Threads boryka się ze spadkiem aktywności użytkowników

Na początku ekscytacja nową platformą była duża, szczególnie wśród niezadowolonych z Twittera użytkowników, którzy nie zgadzali się z kontrowersyjnym zarządzaniem platformy przez Elona Muska. Tym samym, Threads zanotowało początkowy wzrost popularności do 112 milionów użytkowników.

Mark Zuckerberg podczas czwartkowej konferencji poinformował, że po kilku tygodniach od startu, aplikacja utraciła ponad połowę swoich użytkowników. Ale nie wszystko jest takie złe, jak mogłoby się wydawać. Okazuje się, że pomimo strat, retencja użytkowników na tej aplikacji tekstowej jest lepsza, niż przewidywano.

Zuckerberg przyznał, że spadek aktywności jest „normalny” i oczekuje, że liczba stałych użytkowników wzrośnie, kiedy firma doda nowe funkcje. W tym wersję desktopową i wyszukiwarkę.

Zobacz również: Polska europejskim liderem ekologicznej motoryzacji? Nie, to nie żart

Nowe funkcje, aby zatrzymać użytkowników

Ponadto, Chris Cox, główny dyrektor ds. produktów, zasugerował, że firma planuje wprowadzić do aplikacji więcej „haków zwiększających retencję”, które mają przyciągać użytkowników do powrotu do aplikacji. Przykładowo, planowane jest umożliwienie użytkownikom Instagrama, aby mogli zobaczyć ważne „Wątki” bezpośrednio na Instagramie.

Zuckerberg skomentował również pracę nad technologią i wirtualnej rzeczywistości, która ma być fundamentem metaverse. Stwierdził, że nie jest ona „znacznie przed harmonogramem, ale na dobrej drodze”.

Wszystko to jest odpowiedzią Meta na konkurencję z Twitterem, który od czasu przejęcia przez Elona Muska (i zmiany nazwy na X) wydaje się utrzymywać stabilną pozycję na rynku, z 229 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie według danych z maja 2022 roku.

Warto również zauważyć, że relacje pomiędzy Meta a Elonem Muskem, właścicielem X (dawniej Twitter), nie są najlepsze. Zgodnie z informacjami prasowymi, prawnik X – Alex Spiro – niedawno groził Meta pozwem. W swoim liście do Zuckerberga oskarżył ich o „umyślne” naruszenie tajemnicy handlowej. Stwierdził, że aplikacja Threads została stworzona przez byłych pracowników Twittera „specjalnie przydzielonych” do opracowania „naśladującej” aplikacji.

Może Cię zainteresować:

Komentarze