Szybko poszło. Viaplay wynosi się z Polski. Szykują się zwolnienia i wyprowadzki z innych państw

Popularna platforma wideo na życzenie (VOD) Viaplay dopiero co debiutowała nad Wisłą, a już zapowiedziała, że opuszcza polski rynek. To spore zaskoczenie, bo oferta platformy była całkiem bogata i pokazywała mecze czołowych lig europejskich. Co ciekawe, Polska to nie jedyne państwo, które Viaplay planuje opuścić w najbliższym czasie.

Viaplay opuszcza Polskę. Co poszło nie tak?

Viaplay to platforma streamingowa, która z przytupem weszła na polski rynek i zachwiała dotychczasowy duopol na rynku transmisji sportowych. Subskrybenci Viaplay mogli śledzić m. in. mecze Bundesligi, angielskiej Premier League, Ligi Europy, czy Ligi Konferencji. Później doszły jeszcze transmisje Grand Prix Formuły 1. Dodatkowo platforma oferowała również możliwość oglądania filmów i seriali. Wydawało się, że wszystko jest w najlepszym porządku. Dlatego środowy komunikat spółki był sporym zaskoczeniem. Spółka poinformowało, że planuje wycofać się z Polski. Co ciekawe Polska nie jest jedynym państwem, w którym Viaplay już nie zobaczymy. Spółka planuej wycofać się również z krajów bałtyckich, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Póki co nie wiadomo jaka jest dokładnie data opuszczenia Polski i co dalej z licznymi prawami do transmisji, które posiada Viaplay.

Zobacz też: Najlepsze miejsca do życia i pracy dla imigrantów. W TOP 10 tylko dwa państwa z Europy

Co jest przyczyną takiej decyzji?

Oficjalnie spółka nie podała żadnych konkretnych powodów swojej decyzji, ale obserwując jej kondycję finansową, można przypuszczać, że tu należy szukać przyczyny. Firma informuje jedynie, że opuszcza wymienione wcześniej państwa, by ponownie skupić się na rodzimym rynku skandynawskim (wielopoziomowo) oraz Holandii (jedynie sport). Finanse firmy pokazują, że z jednej strony jej przychody wzrosły o 15% do 4,59 mld koron, ale strata netto wyniosła aż 5,89 mld koron. Jørgen Madsen Lindemann CEO Viaplay Group przekazał, że w najbliższym czasie spółka zwolni około 25% załogi. Polscy użytkownicy często narzekali na jakość usług oferowanych przez Viaplay. Jednak mimo wszystko platforma była całkiem popularna, a w ostatnim kwartale odnotowała wzrost subskrybentów w Polsce.

Może Cię zainteresować:

Komentarze