Sony notuje spadek zysków o 29%. Kryzys na horyzoncie?

Branża technologiczna zmaga się z dużymi problemami w dobie kryzysu. Ostatnio głośno było o kłopotach producentów smartfonów. Tym razem trudności zgłosiła firma Sony. Firma odnotowała 29% spadek zysku operacyjnego w drugim kwartale. ze względu na słabość swojego działu czujników obrazu. Sony łączy spadek zysków ze słabością działu czujników obrazu, a także spadkom zysków w swoich jednostkach świadczących usługi finansowe oraz rozrywkę, technologię i usługi. Nastroje w firmie są mimo wszystkie optymistyczne.

Duży spadek zysków Sony w ostatnim kwartale

Sony odnotowało 29% spadek zysku operacyjnego w drugim kwartale. Jako główny powód spadku firma podaje słabość swojego działu czujników obrazu. Gorzej radziły sobie też działy związane z usługami finansowymi, rozrywką, technologią oraz usługami. Prognozy zakładały, że zysk operacyjny Sony wyniesie 304,4 miliardów jenów. Finalnie zysk operacyjny wyniósł 263 miliardy jenów japońskich. Mimo tych trudności, w oświadczeniu o wynikach firma podała, że ​​spodziewa się, że konsola PlayStation 5 osiągnie docelowy poziom sprzedanych egzemplarzy w 2023 roku, który ustalono na 25 mln egzemplarzy.

Jako główny powód zahamowania Sony podaje słabość swojego działu usług finansowych i zdjęć, który odnotował pewne zawirowania w związków ze strajkami w branży. Writers Guild of America i inne związki zawodowe w proteście przeciwko wykorzystywaniu sztucznej inteligencji do generowania scenariuszy filmowych naruszyło nieco stabilność branży. Ponadto Sony spodziewa się, że strajk będzie miał wpływ na kolejny rok finansowy firmy.

Zobacz też: Producenci smartfonów mają kłopoty. Tego problemu nie da się rozwiązać?

Spider-Man ratuje sytuację

Pomimo spadku zysków firma podniosła prognozę sprzedaży na cały rok. Sony spodziewa się całkowitej sprzedaży na poziomie 12,4 biliona jenów, dzięki dodatnim kursom wymiany walut. Japoński jen znacznie osłabił się w stosunku do dolara, a Sony większość swoich przychodów czerpie poza USA. Wcześniejsze prognozy mówiły o całkowitej sprzedaży na poziomie 12,2 biliona jenów. Dodatkowo Sony pozytywnie patrzy w przyszłość, w związku z prognozami, które zakładają rekordowe wyniki swoich działów gier wideo, muzyki, obrazowania i rozwiązań do wykrywania.

Firma odnotowała mocny start w związku z premierą gry Marvel’s Spider-Man 2, która będzie dostępna wyłącznie na PS5. Gra sprzedała się w ponad 2,5 miliona egzemplarzy w ciągu pierwszych 24 godzin. Ten wynik czyni ją najszybciej sprzedającą się grą PlayStation Studios w historii.

Może Cię zainteresować:

Komentarze