Nowy gracz na rynku. Państwowy gigant uruchomi własną sieć sklepów spożywczych

Krajowa Grupa Spożywcza uruchomi własne sklepy spożywcze, które będą oferowały artykuły AGD, produkty spożywcze oraz chemię gospodarczą.

Krajowa Grupa Spożywcza to największy producent żywności w Polsce będący własnością państwa. Powstała w 2022 roku jako konglomerat 15 podmiotów skupionych wokół Krajowej Spółki Cukrowej.

Sklepy pod nową marką

W piątek, 29 września br. minister rolnictwa, Robert Telus, poinformował, że KGS dąży do wybudowania własnej sieci sklepów. – Krajowa Grupa Spożywcza musi iść w stronę budowy polskiej sieci. To będzie cały łańcuch żywnościowy od pola do stołu, nasz polski. To jest bardzo ważne – zapowiedział minister Robert Telus.

Wiadomo już, że państwowa sieć sklepów będzie oferować podstawowe produkty gospodarstwa domowego, żywność, chemię gospodarczą i inne drobne akcesoria codziennego użytku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy miałaby rozpocząć działalność. Nieznana jest również jej nazwa.

Aktualnie, w ramach Krajowej Grupy Spożywczej, działa sklep internetowy o nazwie polskie-smaki.pl. Powstał on na bazie Krajowej Spółki Cukrowej z siedzibą w Toruniu, która została utworzona w 2002 roku w wyniku konsolidacji trzech spółek cukrowych będących własnością Skarbu Państwa. Sklep oferuje szeroki asortyment produktów, w tym cukier, cukierki, mąkę, kasze, przetwory owocowo-warzywne, płatki i otręby.

Siedziba Krajowej Spółki Cukrowej znajduje się w Toruniu, a oddziały i zakłady rozlokowane są w różnych częściach kraju, m.in. w Dobrzelinie, Gdańsku, Janikowie, Kruszwicy, Malborku, Nakle nad Notecią, Płocku, Siennicy Nadolnej, Stargardzie, Warszawie, Werbkowicach i we Włocławku.

Zobacz też: 21,5 mln zł do podziału na 83 pracowników. To nie żart – to odprawy w Browarze Leżajsk

Jakie są najpopularniejsze sklepy spożywcze w Polsce?

Dodajmy, że z Rankingu Popularności Sieci Handlowych 2023 opracowanego przez firmę Listonic wynika, że najpopularniejszymi sklepami spożywczymi w Polsce są na chwilę obecną: Lidl (35,16 proc.), Biedronka (34,17 proc.), Auchan (7,00 proc.), Kaufland (5,69 proc.), Dino (3,19 proc.), Carrefour (2,27 proc.), Netto (1,70 proc.), Aldi (1,69 proc.), Selgros (1,65 proc.) oraz Stokrotka (1,17 proc.).

Może CIę zainteresować:

Komentarze