Musk gra w grę. Elon rozpoczyna testy streamingu na platformie X, w ramach koncepcji „appka do wszystkiego”.

Elon Musk rozpoczyna testy streamingu na platformie X (dawniej Twitter). To element szerszego planu nowej koncepcji dla X – „wszystko w jednej aplikacji”.

Musk przez 50 minut streamował swoją rozgrywkę w popularną grę online, z gatunku action RPG – Diablo 4. Na początku transmisji Musk zaznaczył, że „naszym celem jest, aby dźwięk brzmiał normalnie, obraz wyglądał przyzwoicie i nie migotał, a komentarze działały.” Diablo 4 to czwarta część popularnej serii gier komputerowych typu action RPG stworzona przez Blizzard Entertainment.

Choć ta funkcja jest wciąż we wczesnych etapach rozwoju, jakość strumienia pozostawała bez zarzutów. Dodatkowo Musk wydawał się zadowolony z pracy, którą programiści do tej pory włożyli w rozwijanie tej funkcji. Pod koniec transmisji Elon odpowiedział na kilka pytań od swoich widzów i dostarczył więcej kontekstu dotyczącego tego, co chce osiągnąć.

Screen ze streaminu. Elon w prawym dolnym rogu. Źródło: X

„Dodamy streaming dla Xboxa i PS5. Nie próbujemy robić wszystkiego lepiej niż każda inna aplikacja. Ale chcemy powiedzieć, że jeśli chcesz coś zrobić na platformie X, po prostu możesz to zrobić, jeśli chcesz. Myślę, że bardzo specjalistyczne aplikacje nadal będą prawdopodobnie lepsze od nas pod wieloma względami, to prawda. Myślę jednak, że możemy być najlepszą aplikacją ogólną. Istnieje pewna wartość w byciu aplikacją ogólną, jeśli chodzi o odkrywanie i interakcję z największą liczbą ludzi na świecie.”

Zobacz też:

Sztuczna inteligencja pomoże w szukaniu pracy? LinkedIn ma na to pomysł!

Musk ma szeroki pomysł na X

Streaming wzbudził duże zainteresowanie. Transmisja w dwa dni miała już 5,5 miliona widzów. Tweet promujący transmisję miał aż ponad 22 miliony wyświetleń i prawie 8000 retweetów.

Po zmianie nazwy z Twittera na X w lipcu, Musk wyjaśnił, że jest to część jego planów dotyczących rozwoju „wszystkiego w jednej aplikacji”, która w zasadzie ma zawierać wiele różnych funkcji mediów społecznościowych i obsługiwać usługi finansowe, w tym kryptowaluty. Ten pomysł spowodował wprowadzenie modelu udziału w przychodach dla subskrybentów X Premium, oraz oferowanie użytkownikom możliwości publikowania filmów i treści bezpośrednio na platformie.

Może Cię zainteresować:

Komentarze