LinkedIn pomaga znaleźć pracę, a sam zwalnia setki ludzi. Powód może być zaskakujący

Popularny portal społecznościowy LinkedIn ogłosił w poniedziałek, że w ramach szerszej restrukturyzacji szykuje zwolnienia dla grupy 668 osób. Cięcia etatów będą dotyczyć działów inżynieryjnych, produktowych, talentowych i finansowych. Okazuje się, że rewolucja nabiera rozpędu i ludzi może zastąpić AI.

LinkedIn zwalnia prawie 700 osób

LinkedIn to popularny, międzynarodowy portal społecznościowy, ułatwiający nawiązywanie kontaktów zawodowo-biznesowych oraz poszukiwanie pracy. Firma ogłosiła w poniedziałek, że w ramach szerszej restrukturyzacji zwalnia 668 osób. Prace stracą członkowie działu inżynieryjnego, produktowego, talentowego i finansowego. To swego rodzaju paradoks, że portal pomagający szukać pracę, sam zwalnia setki ludzi.

W pości na portal społecznościowym firma poinformował, że wprowadza zmiany w swojej strukturze organizacyjnej i usprawnia proces podejmowania decyzji. O co konkretnie chodzi? Firma przeznacza wiele swoich zasobów na wdrażanie sztucznej inteligencji. Niedawno LinkedIn ogłosił, że rekruterzy korzystający z witryny mogą znajdować kandydatów przy pomocy sztucznej inteligencji. W najnowszym raporcie o zarobkach LinkedIn oświadczył, że posty i artykuły stworzone przy pomocy sztucznej inteligencji szybciej generują ruch na witrynie.

Zobacz też: Prognozy MFW nie pozostawiają złudzeń. Co czeka gospodarkę w najbliższych miesiącach?

To nie pierwsze zwolnienia w serwisie

Ogłoszone w poniedziałek zwolnienia nie są pierwszą tego typu akcją, jaką przeprowadził LinkedIn w tym roku. LinkedIn zwolnił 716 pracowników w maju i zamknął aplikację z ofertami pracy w Chinach kontynentalnych. Jak przekazał dyrektor generalny Ryan Roslansky decyzję tę podjęto w związku ze zmianami w zachowaniach klientów i wolniejszego wzrostu przychodów.

W wyniku masowych zwolnień, jakie można obserwować w sektorze technologii, pod koniec ubiegłego roku LinkedIn odnotował wzrost liczby użytkowników i rekordowe zaangażowanie wśród użytkowników. Jednocześnie firma w swoim raporcie finansowym wykazał, że w tym roku po raz pierwszy przekroczył 15 miliardów dolarów przychodów, a wzrost liczby członków przyspieszył ósmy kwartał z rzędu.

Może Cię zainteresować:

Komentarze