Kuchnia Vikinga i Krzysztof Stanowski. Dziennikarz informuje co dalej ze współpracą w ramach Kanału Sportowego

W ostatnich dniach zrobiło się sporo zamieszania wokół firmy cateringowej „Kuchnia Vikinga”. Wszystko za sprawą doniesień medialnych na temat domniemanych powiązań wiceszefa firmy ze światem przestępczym. Z firmą współpracował popularnym na YoyTube „Kanał Sportowy”. Krzysztof Stanowski, jeden z jego współwłaścicieli, poinformował o przyszłości współpracy z Kuchnią Vikinga.

Krzysztof Stanowski wydaje jasny komunikat w sprawie Kuchni Vikinga

Artykuł opublikowany 1 sierpnia na frontstory.pl narobił sporo zamieszania wokół popularnej firmy cateringowej „Kuchnia Vikinga”. Autorzy artykułu napisali, że wiceszef firmy jest oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Według prokuratury, gang trudnił się sutenerstwem i porwaniami, a do brutalnych, kibolskich ustawek rekrutował białostockich skinów. Tekst uderzał przede wszystkim w polityka Konfederacji Sławomira Mentzena. Jego konferencja Everest 23 była sponsorowana między innymi przez Kuchnię Vikinga. Wiadomo jednak, że to nie jedyny podmiot, który współpracował na polu biznesowym z KV. Kuchnia Vikinga jest kojarzona również z „Kanałem Sportowym”, z którym od jakiegoś czasu współpracuje. Na doniesienie medialne błyskawicznie zareagował Krzysztof Stanowski, który jest jednym z czterech założycieli kanału. Dziennikarz otrzymał tweeta z artykułem, który skomentował słowami: Ciekawy artykuł, gratulacje dla autorów. Już nie współpracuję. Zapytany w komentarzach, od którego momentu, odpowiedział: Od kiedy skończyłem czytać artykuł.

Zobacz też: FTX wróci? Planowane jest przywrócenie ważnej usługi. Rynek reaguje

Kolejne firmy zrywają współpracę

Deklaracja Krzysztofa Stanowskiego jest jednoznaczna, ale nie wiadomo kiedy formalnie dojdzie do zerwania współpracy. Na podobny ruch zdecydowało się więcej podmiotów, które współpracowały z Kuchnią Vikinga. O zerwaniu współpracy poinformował też klub piłkarski Wisła Kraków. Co ciekawe na frontstory.pl pojawiła się informacja, że artykuł wywołał konkretne skutki jeszcze przed jego publikacją. Kuchnia Vikinga negocjowała warunki umowy na sponsorowanie piłkarskiej reprezentacji Polski. Firma, która reprezntuje PZPN poinformowała, że zawiesiła negocjacje w tej sprawie. Artykuł wywołał zatem sporo zamieszania. Kuchnia Vikinga póki co w swoim oficjalnym oświadczeniu broni się, że proces z udziałem wiceszefa firmy ciągle trwa i nie otrzymał on jeszcze żadnego wyroku.

Może Cię zainteresować:

Komentarze