Jerome Powell zeznaje przed Kongresem, a Bitcoin ponownie spada poniżej 20 tys. dolarów

3 796

W środę przed Kongresem Stanów Zjednoczonych stanął Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell. Zeznając przed senacką Komisją Bankową stwierdził, że Bank Centralny musi „iść naprzód” i dalej podnosić stopy procentowe w celu obniżenia inflacji. Zapewnił też, że nie zamierza wywołać recesji, a przywrócenie stabilności cen jest absolutnie konieczne, przede wszystkim ze względu na dobro rynku pracy.

Powell nie uniknął również pytań o kryptowaluty. Poinformował, że FED uważnie śledzi obecne wydarzenia związane z krachem na rynku kryptowalut, lecz „nie dostrzega na razie poważniejszych implikacji makroekonomicznych” z tym związanych. Kilkukrotnie podkreślił też o konieczności stworzenia lepszych ram regulacyjnych dla kryptowalut.

Ta sama działalność powinna podlegać tym samym regulacjom bez względu na to, gdzie się pojawia, a w tej chwili tak nie jest, ponieważ wiele cyfrowych produktów finansowych, pod pewnymi względami, jest dość podobnych do produktów, które istniały w systemie bankowym lub na rynkach kapitałowych, ale po prostu nie są one regulowane w ten sam sposób.

~ Jerome Powell

W reakcji na wystąpienie Powella Bitcoin po raz kolejny przełamał poziom wsparcia w wysokości 20 tysięcy dolarów i w środę o godzinie 22 jego cena spadła do 19 800 dolarów, co oznaczało spadek o ok. 1000 dolarów względem ceny jeszcze sprzed wystąpienia. Szybko jednak wyżej wymieniony poziom został obroniony. W momencie pisania artykułu jego cena umiejscawia się już ponownie powyżej 20 tys. dolarów.

Komentarze