Milionerzy proszą rządzących o wyższe opodatkowanie ich fortun i dochodów

1 492

Milionerzy zgłaszają się do rządzących i proponują opodatkowanie ich dochodów w celu walki ze skutkami zamknięcia gospodarek przez rządy z powodu paniki przed koronawirusem.

83 milionerów prosi o opodatkowanie

Wczoraj miała miejsce dość niecodzienna sytuacja. 83 milionerów wspólnie podpisało i opublikowało list otwarty, w którym apelują do rządzących o jak najszybsze podniesienie podatków, które płacą. Milionerzy chcą, aby efekt był permanentny i doszedł do skutku jak najszybciej. Wszystko po to, aby pomóc upadającej gospodarce, która cierpi z powodu jej zamknięcia przez rządzących na wiele tygodni. Warto zaznaczyć tutaj fakt, że światowa gospodarka nie cierpi z powodu koronawirusa. Cierpi z powodu jej przymusowego zamknięcia przez rządy, które nie miały żadnego planu na potencjalną walkę z pandemią i w popłochu podejmowały decyzje.

Twórcy listu

List został zaadresowany do „naszych wspólnych i globalnych obywateli” a podpisany przez „milionerów dla ludzkości”, W grupie 83 zamożnych znaleźli się min. spadkobiercy fortuny Disneya: Abigail oraz Tim Disney czy założyciel marki lodów Ben & Jerry: Richard Curtis. Większość nadawców listu pochodzi z USA, aczkolwiek są też nadawcy z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Kanady i Nowej Zelandii.

Treść listu

W treści listu możemy przeczytać:

Dodatkowe rządowe wyzwania związane z zapewnieniem opieki zdrowotnej i edukacji oraz pomaganiem firmom borykającym się z trudnościami – które mocno ucierpiały w wyniku pandemii – nie da się rozwiązać poprzez działalność charytatywną.

Nie prowadzimy karetek pogotowia, nie obsługujemy oddziałów szpitalnych ani nie magazynujemy półek spożywczych podczas pandemii. Ale mamy pieniądze, dużo pieniędzy.

Rząd spoczywa na zebraniu funduszy potrzebnych do rozwiązania problemów, które według nas będą trwać przez dziesięciolecia. Możemy zapewnić, że odpowiednio finansujemy nasze systemy opieki zdrowotnej, szkoły i bezpieczeństwo poprzez stały wzrost podatków na najbogatszych ludzi na świecie, ludzi takich jak my. Wzywamy rządy do opodatkowania nas natychmiast. Znacząco. Na stałe.

Finansowy Krytyk

Komentarze