Gigant właśnie zainwestował miliard w AI. „To nie bańka, to rewolucja”

EY, jedna z czterech największych na świecie firm świadczących usługi profesjonalne, ogłosiła rozwój nowej platformy opartej na sztucznej inteligencji. Londyński gigant zainwestował w to 1,4 miliarda dolarów, uruchamiając autorską platformę EY.ai. Ma ona pomóc organizacjom w implementacji AI i została oparta na Large Language Model (LLM).

„To więcej niż wyzwanie”

Koncern Ernst & Young poinformował, że dzięki współpracy z Microsoft miał wcześniejszy dostęp do funkcji OpenAI na platformie Azure, w tym ChatGPT-3 i ChatGPT-4.

Inwestycja ta służy również wdrożeniu technologii w istniejących usługach EY, takich jak EY Fabric. Jest ona już używana przez 60 tysięcy klientów z milionami unikalnych użytkowników. Ponadto, środki zostaną przeznaczone na zakup dodatkowych technologii wspierających chmurę i automatyzację.

Carmine Di Sibio, prezes i dyrektor generalny EY, skomentował tę inwestycję, stwierdzając, że nadszedł czas na AI.

„Adaptacja AI to więcej niż wyzwanie technologiczne. Chodzi o odpowiedzialne odblokowanie nowej wartości ekonomicznej, aby zrealizować ogromny potencjał tej ewolucji technologicznej” – powiedział.

Zobacz również: Założyciel Ethereum wyznacza nowy kierunek w krypto. Ma śmiałe marzenia

Integracja technologii AI w istniejących usługach

EY od dawna przewiduje boom w integracji AI. Według ich danych, do tej pory przyznano 100 tysięcy certyfikatów personelowi EY, zatrudniając 4,2 tysiąca pracowników skupionych na technologii.

Di Sibio stwierdził: „Każda firma analizuje, jak zintegrować technologię z operacjami i jakie będą tego konsekwencje w przyszłości”.

EY aktywnie integruje nowe technologie w swoje działania wewnętrzne i zewnętrzne. W zeszłym roku firma pomogła norweskiej agencji rządowej w otwarciu biura w metawersum.

Jednak EY to tylko jedna z wielu globalnych korporacji, które podjęły inicjatywę integracji lub promowania usług AI. 13 września Goldman Sachs zdecydowanie odrzucił tezę, że obecny hype wokół sztucznej inteligencji to tylko bańka, która ma pęknąć. W zamian przewidują raczej nadchodzącą „rewolucję”.

EY nie inwestuje tylko w sztuczną inteligencję. Jest to firma, która aktywnie angażuje się w różne inicjatywy na całym świecie. Na przykład są jednym z liderów w promowaniu zrównoważonego rozwoju. Firma zobowiązała się do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2025 roku i jest zaangażowana w różne projekty związane z ochroną środowiska naturalnego.

Ponadto, EY prowadzi również programy mające na celu wspieranie przedsiębiorczości kobiet i promowanie różnorodności i inkluzywności w miejscu pracy.

Może Cię również zainteresować:

Komentarze