Cyberpunk 2077 trafi do Hollywood. Co wiemy o nowym projekcie?

Producent gier CD Projekt Red, znany z Cyberpunk 2077 oraz serii Wiedźmin, nawiązał współpracę z hollywoodzką firmą produkcyjną Anonymous Content. Celem tej kolaboracji jest stworzenie pełnometrażowego projektu opartego na uniwersum gry Cyberpunk 2077.

Cyberpunk – film czy serial?

Szczegóły dotyczące projektu są jeszcze skrywane w tajemnicy. Garret Kemble, szef telewizji w Anonymous Content, razem z Ryanem Schwartzem i Davidem Levine, nadzoruje prace nad adaptacją. Choć udział Kemble’a wskazuje na możliwość stworzenia serialu telewizyjnego osadzonego w świecie gry, nie można wykluczyć, że powstanie film. Wszakże CD Projekt Red określiło przedsięwzięcie jedynie jako „projekt”.

Pomimo trudnego startu w grudniu 2020 roku, Cyberpunk 2077, z Keanu Reevesem w głównej roli, zdobył uznanie graczy. Od premiery gry sprzedano ponad 25 milionów kopii, a dodatek „Phantom Liberty”, z udziałem Idrisa Elby, rozszedł się w ilości 3 milionów sztuk w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Firma Anonymous Content wcześniej uczestniczyła w produkcji znanych seriali, takich jak „Mr. Robot” czy „True Detective”, a Levine pracował przy produkcji takich hitów jak „Westworld” czy „Gra o Tron”. Nie jest to pierwsza próba CD Projekt Red w zakresie adaptacji.

Studio już wcześniej współpracowało z Netflixem nad serialem „Wiedźmin” oraz anime „Cyberpunk: Edgerunners”. To drugie zdobyło nagrodę Crunchyroll Anime i posiada 100% średnią ocen na Rotten Tomatoes.

Zobacz także: Decyzja zapadła: cyfrowe Euro już za rogiem. Rynki czekają na rewolucję

Wielkie oczekiwania fanów i potencjał adaptacji

Nie potwierdzono jeszcze, czy adaptacja Cyberpunk 2077 będzie serialem czy filmem pełnometrażowym. Wśród fanów gry panuje duże zainteresowanie i ciekawość odnośnie nadchodzącego projektu. Wielu z nich z niecierpliwością oczekuje oficjalnych informacji i wstępnych zwiastunów. Uniwersum gry, bogate w różnorodne postacie, intrygujące historie i futurystyczne krajobrazy, ma ogromny potencjał na srebrnym ekranie.

Współpraca z Anonymous Content, znaną z produkcji wielu udanych seriali, dodatkowo podnosi oczekiwania. Warto też przypomnieć, że Keanu Reeves, który zagrał jedną z głównych postaci w grze, ma duże doświadczenie w filmach akcji i sci-fi. Wiele wskazuje na to, że adaptacja Cyberpunk 2077 może stać się kolejnym wielkim hitem zarówno wśród graczy, jak i miłośników kinematografii.

Może Cię również zainteresować:

Komentarze