Anonymous apeluje do Elona Muska: „Okaż trochę człowieczeństwa”

Na jednym z kont Anonymous na platformie X, której właścicielem jest Elon Musk, grupa zwraca uwagę na trudną sytuację w Strefie Gazy.

W swoim komunikacie haktywiści podkreślają, że ludzie w Gazie żyją w całkowitej ciemności, odcięci od Izraela, bez dostępu do Internetu i odcięci od reszty świata. Wielu Palestyńczyków, choć nie popiera Hamasu, cierpi z powodu zbiorowej kary nałożonej przez Izrael.

O co chodzi haktywistom z Anonymous?

W tym miejscu należy podkreślić, że Anonymous praktycznie zawsze wykazywało się troską o los ludzi znajdujących się w regionach dotkniętych konfliktami. Przykładem jest ich wsparcie dla Ukrainy, która nadal zmaga się z konfliktem z Rosją, oraz pomoc udzielana irańskim kobietom podczas protestów wywołanych tragiczną śmiercią 22-letniej Mahsy Amini. Kobieta zapadła w śpiączkę po brutalnym zatrzymaniu przez irańską policję religijną z powodu braku hidżabu, a później zmarła.

Na jednym z kont Anonymous na platformie X (dawniej znanej jako Twitter), której obecnie właścicielem jest Elon Musk, grupa zwraca uwagę na trudną sytuację w Strefie Gazy. W swoim komunikacie podkreślają, że „ludzie w Gazie żyją w całkowitej ciemności, odcięci od Izraela, bez dostępu do Internetu i odcięci od reszty świata. Wielu Palestyńczyków, choć nie popiera Hamasu, cierpi z powodu zbiorowej kary nałożonej przez Izrael”.

Tym razem Anonymous kieruje bezpośrednią prośbę do Elona Muska, pisząc na platformie X: „Prosimy Elona, aby umożliwił mieszkańcom Gazy dostęp do Internetu, dzięki czemu będą mogli przekazywać informacje o okrucieństwach, nawiązywać kontakt z rodziną na całym świecie i dać im znać, żenadal żyją” – czytamy w ich wpisie. „Okaż trochę człowieczeństwa, Elon. Udowodnij, że wszystkie nasze tweety mylą się na Twój temat, wykonując tę jedną akcję” – to również ich słowa.

Zobacz też: Fotowoltaika. Czekają nas kolejne zmiany w przepisach

Czym jest Starlink?

Starlink to konstelacja satelitarna rozwijana przez firmę SpaceX. Obecnie skupia ponad 5 tys. satelitów, a docelowo, zgodnie z planami Elona Muska, ma ich być 12 tys. Pojekt Starlink ma zapewniać szybki i niezawodny dostęp do Internetu na całym świecie, w tym w miejscach, gdzie brak odpowiedniej infrastruktury telekomunikacyjnej utrudnia dostęp do sieci.

Może Cię zainteresować:

Komentarze