Złoto zyskuje na popularności w Polsce, 7-procentowa inflacja w USA – Złoty Przegląd z FlyingAtom.gold, 10.01-16.01.2022

1 303

Sprzedaż złota w Polsce w ubiegłym roku przebiła 10 ton, Inflacja w USA osiągnęła poziom 7%, Rosjanie odsłaniają rezerwy.

Sprzedaż złota w Polsce w 2021 roku powyżej 10 ton

Polacy coraz częściej inwestują w metale szlachetne. Ten typ inwestycji, w którą wybierają nasi rodacy, najczęściej pojawia się w rankingach TOP 3. Świetnie pokazują to wyniki sprzedaży za ubiegły rok, w którym to szacuje się, że sprzedaż złota przebiła 10 ton. Jest to świetny wynik, a w obecnym roku 2022, najprawdopodobniej ta sytuacja się powtórzy. Powodów tego jest kilka, od dynamicznie rosnącej inflacji (aktualnie w Polsce mamy inflację powyżej 8,6%), powodującej utratę wartości pieniądza fiducjarnego, poprzez Nowy Ład, na niepewnej sytuacji gospodarczej nie tylko Polski, ale też całego świata kończąc.

Złoto w tym tygodniu utrzymało się powyżej 1800 USD, a dokładniej rzecz ujmując, kurs zatrzymał się w okolicach 1818 USD.

Rezerwy Rosji

Bank centralny Rosji opublikował dane dotyczące posiadanych aktywów. Ogólna wartość aktywów pod koniec 2021 roku wyniosła 620 mld USD. Euro to waluta, która odpowiada, za jedną trzecią tego wyniku. Rosja postanowiła zmniejszyć udziały dolara w swoim budżecie na rzecz juana.

Jednak najciekawszą informacją jest ta, odnosząca się do złota, które odgrywa bardzo ważną rolę w posiadanych przez ten kraj aktywach. Rosja posiada aż 2300 ton złota (130 mld USD). Jest to ponad 20% wartości aktywów posiadanych przez te państwo. To ogromna ilość złotego kruszcu, co sprawia, że Rosja znajduje się w TOP 5 krajów na świecie posiadających złoty metal.

7-procentowa inflacja w USA

Wskaźnik CPI w Stanach Zjednoczonych osiągnął poziom 7%. Jest to najwyższa jego wartość od  40 lat, czyli 1982 roku. FED nie śpieszy się z podnoszeniem stóp procentowych, a nawet jak to w końcu zrobi, to najprawdopodobniej, przynajmniej z początku będą to wartości czysto kosmetyczne. Różnica między dzisiejszą sytuacją a tą mającą miejsce w 1982 roku, jest taka, że w tamtym okresie stopy procentowe były na poziomie 8%.

FlyingAtom Gold

FlyingAtom Gold posiada w swojej ofercie złote i srebrne sztabki oraz monety bulionowe renomowanych na całym świecie producentów. Monety i sztabki tych producentów można bez problemu sprzedać na całym świecie ze względu na ich międzynarodową renomę i rozpoznawalność.
Sprawdź ofertę na stronie FlyingAtom.Gold.

Komentarze