Złoto utrzymuje stały poziom, kluczowe decyzje banków centralnych – Złoty Przegląd z FlyingAtom.gold, 06.12-12.12.2021

Inflacja wciąż wzrasta, złoto utrzymuje się na stałych poziomach, a inwestorzy wyczekują kolejnych decyzji banków centralnych.

Aktualna cena złoto

Od kilku tygodni cena złota utrzymuje się na podobnych poziomach, wahając się między 1760, a lekko ponad 1800 USD. Aktualna cena złota to 1787 USD. Obecna sytuacja na rynku sprawiła, że wiele państw, ale także i indywidualnych inwestorów decyduje się na zainwestowanie własnego kapitału w metale szlachetne.

Kluczowe decyzje banków centralnych

Najważniejsze decyzje zostaną ogłoszone w środę po posiedzeniu FED. Inwestorzy liczą na przyśpieszenie podnoszenia stóp procentowych, ponieważ obecna inflacja w USA wynosi 6,8%. Pod koniec tygodnia Europejski Bank Centralny może podjąć decyzję o zmniejszeniu skupowania aktywów miesięcznie. Prawdopodobny okres rozpoczynający to działanie będzie przypadać na kwiecień przyszłego roku (wynika to z ankiety przeprowadzonej przez agencję Reuters).

Nawet gdyby doszło do szybszego podnoszenia stóp procentowych, cena złota i tak nie powinna się mocno obniżyć, ponieważ inwestorzy już uwzględnili taki scenariusz. Inną sprawą jest to, że przy obecnej inflacji, stopy procentowe są tak niskie, że ich lekkie podniesienie niewiele zmieni.

FlyingAtom Gold

FlyingAtom Gold posiada w swojej ofercie złote i srebrne sztabki oraz monety bulionowe renomowanych na całym świecie producentów. Monety i sztabki tych producentów można bez problemu sprzedać na całym świecie ze względu na ich międzynarodową renomę i rozpoznawalność.
Sprawdź ofertę na stronie FlyingAtom.Gold.

Komentarze