Tesla sprzedaje shorty na lato dla tych, którym nie wyszło shortowanie jej akcji

1 613

Shorty na lato od Tesli? Bardzo proszę! Eldorado wzrostów sponsorowane przez banki centralne trwa dalej. Jedną ze spółek korzystających na tym trendzie jest Tesla. Firma zachęca do zakupu krótkich spodenek przez tych, którzy starali się Teslę shortować, ale im nie wyszło.

Sky is the limit!

To, co dzieje się na rynku finansowym to po prostu cyrk. Elon Musk napisał w niedzielne popołudnie, że Tesla będzie sprzedawać „krótkie spodenki” dla tych, którzy od dawna grają krótką sprzedażą (ang. short) ale po raz kolejny tracą pieniądze na rosnących akcjach spółki. I nie ma się co dziwić. Akcje Tesli rosną lepiej niż Bitcoin w 2017 roku,

Wykres cen akcji Tesli od TradingView

Krytyka SEC

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Musk naśmiewał się z Komisji Nadzoru Finansowego w USA – ponownie określając ich mianem „Komisji ds. Wzbogacania Shortsellerów” i prawdopodobnie sugerując, że regulator gra przeciwko niemu i jego firmie. Jak widać na poniższym screenie z Twittera, Elon nie krytykuje pomysłu internauty Sama, który zaprojektował spodenki z dość odważnym napisem „S*** Elon’s C***”.

shorty

Twitter

Tesla produkuje shorty dla grających short

Elon Musk potraktował głupi żart dość poważnie i kolejny raz ujawnił swoją przedsiębiorczą duszę. W niedzielny wieczór na jego Twitterze pojawił się taki wpis, reklamujący krótkie spodenki z logiem Tesli dla tych, którym nie wyszły shorty na jej akcjach.

Cena spodenek to „jedyne” 69.42 USD (ok. 275 zł).

Spodenki można kupić w oficjalnym sklepie Tesli pod tym linkiem. Niestety obecnie są one wyprzedane.

shorty

Tesla

Shorty i Tesla | Internet reaguje

Jak zawsze Internet nie pozostaje bierny i szybko komentuje te wydarzenia w klasowy sposób.

A może ktoś z Was, komu rozjechał się short na Teslę, skusi się na letnie spodenki od Elona?

Finansowy Krytyk

Komentarze