Sympozjum w Jackson Hole | Akcje w górę

W dniach 22 – 24 sierpnia w Jackson Hole odbywało się coroczne sympozjum przedstawicieli banków centralnych. Celem jest dyskusja nad optymalizacją polityki monetarnej. Ma to swoje odzwierciedlenie we wskaźnikach giełdowych zwłaszcza dla Azji i Pacyfiku.

Indeks Hang Seng w Hongkongu wzrósł o 1,5 procent, zaś CSI 300 dla akcji notowanych w Szanghaju i Shenzen nastąpił wzrost o 0,8%.

„W Tokio Topix wzrósł o 0,2 procent, a południowokoreański indeks Kospi wzrósł o 0,9 procent. Australijski indeks S&P/ASX 200 pozostał płaski”.

Grupa Tencent i aplikacja WeChat

Prezydent Trump poinformował, iż firmy dokonujące transakcji za pomocą WeChat mają zakończyć takie działania Dał im na to 45 dni. Spowodowało to spadek akcji firmy. Zaostrzyło to również stosunki pomiędzy Pekinem a Washingtonem. Powodem takiej ingerencji było podejrzenie współpracy WeChat z chińską partią komunistyczną. Aplikacja działa od 2010 roku i zgromadziła już ponad 1 mld użytkowników.

Przeciwko Trumpowi została zawiązana swego rodzaju koalicja użytkowników, którzy weszli w spór prawny z prezydentem USA. Okazało się, iż nie można zakazywać firmom korzystania z apki i gdy ta informacja dostała się do opinii publicznej to akcje firmy skoczyły w górę o 4,2 %.

Co słychać na Wall Street?

Dow Jones rośnie o 0,31% w ubiegłym tygodniu, by zamknąć miesiąc ze wzrostem na poziomie 5,52%. Zeszły tydzień dla S&P 500 to wzrost na poziomie 0,45%, ubiegły miesiąc zakończył się na plusie o 5,65%. Nasdaq idzie konsekwentnie w górę, zamykając ubiegły tydzień z wynikiem 1,64%, zaś miesiąc 9,15% na plus.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx