Chińczycy kupują złoto, a na rynku metali szlachetnych ma miejsce potężne zachwianie – Złoty Przegląd z FlyingAtom.gold, 22 – 28 listopada 2021

8 075

Na początku tygodnia, wystąpiło potężne zachwianie na rynku złota i srebra. Kurs obu tych metali gwałtownie spadł. Obywatele Państwa Środka, za to kupują coraz więcej złota, w najróżniejszych postaciach.

Potężne spadki złota i srebra na początku tygodnia

Początek tygodnia był ciężkim okresem dla osób inwestujących w złoto i srebro. W ciągu dwóch dni cena złota spadła o 60 dolarów, a cena srebra, aż o 5%. Prawdopodobnym powodem takiego stanu rzeczy było ogłoszenie, w którym poinformowano, że prezydent Joe Biden nominował Jerome’a Powella na drugą kadencję w roli przewodniczącego Rezerwy Federalnej.

Pod koniec tygodnia cena złota, zaczęła znowu piąć się w górę i ostatecznie zatrzymała się na poziomie 1791,20 USD.

Chińczycy kupują złoto

W ubiegłym miesiącu (październik) Chiny kupiły ponad 122 tony złota, sprowadzanego z zagranicy (dane z chińskiego urzędu celnego). Jest to największy zakup tego metalu od ponad dwóch lat. Ostatnie oficjalne dane co do ilości złota posiadanego przez bank centralny Państwa Środka, pochodzą sprzed pandemii, z grudnia 2019 roku.

Chiny to kraj, w którym ludzie kupują mnóstwo złota, tak w postaci biżuterii, jak i w formie monet bulionowych i złotych sztabek. Światowa Rada Złota opublikowała dane, z których wynika, że w III kwartale bieżącego roku, obywatele tego państwa kupili około 221 ton złota! (w tym: 65 ton, w postaci monet inwestycyjnych i złotych sztabek i 156 ton w formie biżuterii).

Dane te tylko potwierdzają fakt, że Chiny dziewiąty rok z  rzędu, zakupią najwięcej złota, w porównaniu do innych państw.

Mimo wszystko nadal władze Państwa Środka nie informują o swoich rezerwach federalnych i ich potencjalnym zwiększeniu.

FlyingAtom Gold

FlyingAtom Gold posiada w swojej ofercie złote i srebrne sztabki oraz monety bulionowe renomowanych na całym świecie producentów. Monety i sztabki tych producentów można bez problemu sprzedać na całym świecie ze względu na ich międzynarodową renomę i rozpoznawalność.
Sprawdź ofertę na stronie FlyingAtom.Gold.

Komentarze