Starbucks przy ważnym wsparciu

Wtorkowa sesja na amerykańskiej giełdzie zakończyła się spadkiem indeksu S&P o 0,16%. Komponenty wspomnianego indeksu, które ustanowiły nowy 52-tygodniowy szczyt (intraday) to:

  • Mondelez
  • Hershey
  • Copart
  • Monster Beverage
  • Darden Restaurants
  • CBOE Global Markets

Warto spojrzeć na takie spółki jak Hershey oraz Mondelez, które ustanowiły nowe, historyczne maksima. Obie spółki działają w branży spożywczej oferując swoim konsumentom słodycze (Hershey, Mondelez) oraz słone i słodkie przekąski (Mondelez). Jak widać mimo nadchodzącej recesji, wspomniane spółki nie mają problemu z rośnięciem.

Żadna ze spółek należących do indeksu nie ustanowiła nowych minimów. Jednak wiele znanych firm znajduje się blisko rocznych minimów. Są to:

  • Whirlpool
  • 3M
  • Pfizer
  • Johnson & Johnson 

W dzisiejszym artykule przybliżymy sytuację techniczną Starbucks oraz Hershey. Obie spółki są w zupełnie innej sytuacji technicznej.

Starbucks – konsolidacja przy wsparciu

Firmy raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to największa sieć kawiarni na świecie, która posiada ponad 33 tys. lokali (własnych i franczyzowych).

Kurs Starbucks od kilku tygodni konsoliduje się przy przebitej wcześniej linii trendu spadkowego. Na razie wciąż przewagę mają byki. Wynika to z tego, że wciąż trwa sekwencja wyższych szczytów i dołków. Obecnie trwa spadkowa korekta impulsu wzrostowego, który trwa od maja 2022 roku. Bardzo ważnym poziomem jest lokalne maksimum na poziomie 101,5$. Jego przebicie otworzy szansę na rozpoczęcie kolejnej fali wzrostowej. Kolejny opór znajduje się w okolicy 106$. 

Ważnym wsparciem jest poziom 97,19$. Jeśli niedźwiedziom uda się przebić wspomniany dołek, możliwy będzie spadek kursu akcji w okolicy 96,17$. Następny, potencjalny cel dla grających na krótko znajduje się w okolicy 93,5$.

Starbucks - wykres
źródło: TradingVIew

Hershey – słodkie zyski

Jest to jeden z największych producentów czekolady i słodyczy na świecie. Firma została założona w 1894 roku i obecnie jest komponentem indeksu S&P 500. Najważniejszą marką jest czekolada Hershey’s. Oprócz tego spółka posiada licencję na produkcję batonów Kit Kat w Stanach Zjednoczonych.

Spółka od trzech sesji porusza się w silnym impulsie wzrostowym. W efekcie ustanowiony został nowy, historyczny szczyt. Ze względu na skalę wzrostów, bardzo prawdopodobne jest zatrzymanie wzrostu. Możliwe jest chwilowe spowolnienie a nawet korekta w okolice przebitej wcześniej górnego ograniczenia trendu wzrostowego. Byki mogą pomyśleć o wejściu w pozycję po zakończeniu się lokalnej korekty. Scenariusz wybicia zostanie zanegowany po przebiciu dołka z 21 marca (241,59$).

Hershey - wykres
źródło: TradingView

Nota

Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. Bithub.pl nie udziela gwarancji dokładności, aktualności, oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału. Inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem.

Komentarze