Boeing traci 25% przychodów | Akcje pikują, a produkcja mocno zwalnia

Boeing odnotował kolejny fatalny kwartał finansowy. Firma produkująca samoloty stała się jedną z najbardziej dotkniętych globalną pandemią COVID-19.

Słabe wyniki finansowe Boeinga

W drugim kwartale Boeing, który poinformował, że pandemia Covid-19 nadal ma znaczący wpływ na wyniki, odnotował 25% spadek przychodów do 11,81 bilionów USD. Warto zaznaczyć, że rynek szacował przychody w okolicach 13 bilionów USD. Doprowadziło to do 2,4 mld USD straty netto, co przełożyło się na 4,79 USD straty na akcję, która choć lepsza niż strata 5,21 USD na akcję rok temu, była znacznie gorszy niż oczekiwana strata 2,54 USD. Poniższa grafika przedstawia wyniki finansowe Boeinga za drugi kwartał 2020 roku.

Boeing

W wyniku powolnego i nierównomiernego ożywienia otoczenia biznesowego, z otwierającymi się sektorami obrony oraz usługami rządowymi zapewniającymi stabilność, które jednak nie są wystarczające, Boeing był zmuszony do zaciągnięcia (znacznego) dodatkowego zadłużenia w celu zwiększenia płynności.

Cięcia w produkcji

Firma potwierdziła plany spowolnienia produkcji swoich głównych samolotów komercyjnych. Pandemia koronawirusa zmniejszyła popyt na nowe samoloty, a najlepiej sprzedające się samoloty 737 Max pozostają uziemione. Koncern zapowiedział dalsze ograniczenie produkcji 787 do zaledwie sześciu miesięcznie w 2021 r. Tempo produkcji 777 / 777x będzie stopniowo obniżane do 2 miesięcznie w 2021 r. Jednocześnie firma stopniowo zwiększy produkcję 737 Max do 31 miesięcznie. Poniższa grafika przedstawia plany produkcyjne różnych modeli Boeinga na najbliższe miesiące.

Boeing

Boeing

Firma agresywnie ogranicza produkcję. Jej portfel zamówień zmniejsza się po raz pierwszy w historii:

Boeing

Boeing

Akcje na łopatkach

Akcje jednego z największych producentów samolotów na świecie nadal nie mogą się podnieść po spadkach z marca. Z wysokich notowań w okolicach 360 USD spadły one do zaledwie 135 USD obecnie.

Boeing

Cena akcji Boeing od TradingView

Finansowy Krytyk

Komentarze