Najbogatsi uciekają z rynków kapitałowych

Obawy o wzrosty FAAMG

Obecnie powszechnie wiadomo, że spółki technologiczne FAAMG znajdują się w jednej z największych baniek w historii rynków kapitałowych. Inwestorzy szybko przestawili się na te szybko rozwijające się firmy technologiczne, z bezprecedensową koncentracją w AAPL, MSFT, AMZN, GOOGL i FB. Wraz ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA zmaterializowały się jednak obawy o dynamikę i wycenę tych szybko rozwijających się akcji, ponieważ najbardziej wyrafinowane na świecie firmy rodzinne i inwestorzy określili niedawno swoje perspektywy inwestycyjne jako „ostrożne”, według nowego badania Citi Private Bank .

Ostrożne nastawienie do rynku

Około trzy czwarte wszystkich respondentów, w tym osoby o bardzo wysokiej wartości netto i trusty rodzinne, określiło swoje 12-miesięczne nastroje inwestycyjne jako „ostrożne”. Wielu z nich stłumiło ostrożny nastrój, zwiększyło rezerwy gotówkowe i zwiększyło bezpośrednie inwestycje z powodu pandemii wirusa.

Badanie, które zostało przeprowadzone w czerwcu i lipcu w około 180 trustach rodzinnych i  na prywatnych inwestorach, wykazało, że jedna czwarta wszystkich respondentów była zaniepokojona wzrostem niepokojów społecznych i gwałtownymi przestępstwami rozprzestrzeniającymi się w Stanach Zjednoczonych.

Około 59% respondentów stwierdziło, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy przeznaczało lub zwiększy swoje środki na inwestycje bezpośrednie, przy czym technologia, opieka zdrowotna i nieruchomości to trzy najważniejsze wybory sektorowe.

Najbogatsi uciekają z rynków kapitałowych

Stephen Campbell, dyrektor zarządzający i prezes Private Capital Group Citi Private Bank, powiedział, że trusty rodzinne i zamożni inwestorzy przetrwali kryzys wirusa i dostrzegają więcej możliwości na rynkach prywatnych:

Nasze ustalenia odzwierciedlają opinie respondentów ze wszystkich regionów świata. Okazało się, że firmy rodzinne i osoby o bardzo wysokich dochodach dobrze przetrwały kryzys. Są w stanie zainwestować dodatkowy kapitał w miarę pojawiania się możliwości, zwłaszcza na rynkach prywatnych. Nie można jednak zignorować faktu, że badanie wykazało, że płynność jest na wysokim poziomie, a klienci często są skłonni poświęcić krótkoterminowe lub średnioterminowe zyski, aby to utrzymać.

Finansowy Krytyk

Komentarze