Jak bogaty jest Jordan Belfort, pierwowzór filmowego „Wilka z Wall Street”? Są aktualne dane

Jordan Belfort, niesławny „Wilk z Wall Street” w którego wcielił się w filmie z 2013 r. Leonardo DiCaprio, posiada aktualną tzw. wartość netto w wysokości około 115 milionów dolarów. Pomimo burzliwej przeszłości naznaczonej problemami z prawem i wyrokami skazującymi za oszustwa, Belfort zdołał zgromadzić niemałą fortunę, wykorzystując rozgłos do zarabiania na dochodowych przedsięwzięciach w rozmaitych sektorach.

Wilk z Wall Street całkiem syty

Według internetowych źródeł zakres obecnej wartości netto Belforta wypada między 100 a 134 milionów dolarów. Oznacza to spadek o sporą sumę 19 milionów dolarów w porównaniu z wcześniejszymi raportami, być może w związku z trwającymi zobowiązaniami restytucyjnymi, wahaniami wartości księgowej oraz błędami w szacunkach.

fot. CAKnowledge.com

Bogactwo Belforta wynika przede wszystkim z jego kariery jako autora bestsellerów i mówcy motywacyjnego. Jego autobiograficzna książka „Wilk z Wall Street”, wraz z kontynuacją „Polowanie na Wilka z Wall Street”, przynosi autorowi roczny dochód w wysokości aż 18 milionów dolarów. Dodatkowe przychody Belforta z wystąpień publicznych to plus minus 9 milionów dolarów, a pojedyncze honoraria za sięgają kwoty 200 000 dolarów (spotkania online to „zaledwie” kilkadziesiąt tysięcy USD).

Majątek byłego maklera giełdowego jest bardzo zróżnicowany, w tym 12 nieruchomości, trzy jachty i 9 luksusowych samochodów, w tym Lexus ES, Ferrari Portofino i Bugatti Chiron. Posiada również znaczną rezerwę gotówkową w wysokości ponad 32 milionów dolarów i portfel inwestycyjny składający się z 8 typów akcji o wartości 15 milionów dolarów. Belfort mieszka w wystawnej rezydencji o powierzchni 10 000 stóp kwadratowych w nowojorskiej dzielnicy East End, zakupionej za 27 milionów dolarów.

Zobacz też: ESPI Premium w Stanach Zjednoczonych? Kolejny polityk gra na giełdzie z chirurgiczną precyzją

Owieczki też całe

Pomimo poważnej sumy na koncie historia majątku Belforta jest równie zawiła jak jego życiorys; skazano go za oszustwo pod koniec lat 90-tych, co poskutkowało wymogiem zwrotu aż 110 milionów dolarów poszkodowanym. Od czasu zwolnienia z więzienia w 2008 roku Belfort zapłacił około 13-14 milionów dolarów na poczet tego długu, przy czym znaczna część pochodziła ze sprzedaży skonfiskowanych aktywów.

Zgodnie z umową z rządem USA z 2013 roku, Belfort jest zobowiązany do dożywotniej, comiesięcznej wpłaty na poczet restytucji, pozostawiając mu niespłacony dług w wysokości około 100 milionów USD wobec swoich ofiar, których jest ponad półtora tysiąca.

Jak widać, mimo wszystko radzi sobie bardzo dobrze.

Krótka biografia „Wilka z Wall Street”

Jordan Belfort, znany jako „Wilk z Wall Street”, to amerykański były makler giełdowy, mówca motywacyjny i autor. Urodził się 9 lipca 1962 roku w dzielnicy Queens w Nowym Jorku. Belfort zyskał sławę w latach 90. jako założyciel i szef firmy brokerskiej Stratton Oakmont, która zajmowała się sprzedażą akcji i była zaangażowana w liczne nielegalne działania, w tym oszustwa i manipulacje na rynku papierów wartościowych, co ostatecznie doprowadziło do jej zamknięcia przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Jego praktyki biznesowe i ekstrawagancki styl życia, w tym imprezy, narkotyki i luksusowe samochody, stały się swoistą legendą na Wall Street. Belfort został oskarżony o defraudację pieniędzy od inwestorów i w 1999 roku przyznał się do winy za oszustwa związane z manipulacją na rynku akcji i praniem pieniędzy. Odsiedział 22 miesiące z czteroletniego wyroku w więzieniu federalnym.

Po wyjściu z „pudła” Belfort napisał dwie książki autobiograficzne. Jego historia została również zaadaptowana na potrzeby filmu „Wilk z Wall Street” w 2013 roku, w reżyserii Martina Scorsese, gdzie w rolę Belforta wcielił się Leonardo DiCaprio.

W ostatnich latach „Wilk…” przekształcił się w mówcę motywacyjnego, podróżując po świecie i dzieląc się swoimi doświadczeniami oraz lekcjami, które wyniósł z życia pełnego wzlotów i upadków. Mówi o znaczeniu etyki w biznesie i konsekwencjach braku uczciwości, jednocześnie zachęcając do dążenia do sukcesu w etyczny sposób.

Może Cię zainteresować:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!