Ekipa Holding pod lupą, czy YouTuberzy przez rozłam Ekipy pogrzebali własny biznes?

Ekipa, znana głównie z YouTuba podzieliła się na dwa fronty. Karol “Friz” Wiśniewski oraz Łukasz “Wujek Łuki” Wojtyca budują spółkę Ekipa Holding. “Stara ekipa” po głośnym odejściu od Friza zeszła na drugi plan. Podczas rozpadu kurs spółki zaliczył spory spadek, co wzbudziło obawy inwestorów o jej dalszy los. 

Obecnie ex-ekipowicze rozgłos zyskują przeważnie podczas udziału w wydarzeniach takich jak Fame MMA. A tak się składa, że na 20 edycji gali odbędzie się starcie Marta “Murcix” Błoch z Pauliną Kozłowską. Nas nie interesuje jednak wynik walki, a wyniki finansowe spółki, której przyjrzeliśmy się bliżej.

Zapraszam do obejrzenia materiału.

Ekipa Holding zbudowała fundament na influencerach

Fundamentem spółki Ekipa Holding są influencerzy zrzeszeni pod Ekipa Management. Zapewniają oni rozgłos oraz dotarcie do widowni, którą następnie można monetyzować przez współprace z reklamodawcami lub produkty własne.

Szczególnym sukcesem okazała się organizacja programu “Twoje 5-minut”, podczas którego wyłonieni zostali członkowie “nowej ekipy”, czyli Genzie. Na ich kanale pojawiają się treści lifestylowe kierowane do młodszej grupy odbiorców. Jest to bardzo żyzne podłoże dla kolejnych odnóg spółki Ekipa Holding.

Spółka poza produkcją contentu na social media działa w wielu obszarach, takich jak: 

  • odzież i akcesoria (EKIPATONOSI), 
  • gry mobilne (GGBAY), 
  • futbol amerykański (Kraków Kings), 
  • produkcja filmowa (Laniakea Pictures),
  • inwestycje w nowe technologie (EKIPA Investments ASI) 
  • FMCG (ESSA).

Zobacz też: Największe dzieło CryptoQueen — OneCoin, czyli scam na 4 miliardy USD!

Jak Ekipa weszła na giełdę i skąd taki spadek kursu?

Samo wejście Ekipy na giełdę wzbudziło wiele emocji. Mowa tutaj zarówno o inwestorach, jak i o ich odbiorcach. W związku z tym, że ekipowicze prowadzili dość otwartą komunikację ze swoją widownią, byliśmy na bieżąco przeprowadzani przez cały proces.

Ekipa Holding powstała poprzez połączenie z przejęciem Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego. List intencyjny z ową spółką został podpisany listopadem 2020. To wtedy temat stał się medialny.

Porozumienie o warunkach transakcji zostało podpisane 8 marca 2021. To w tym czasie mogliśmy obserwować najwyższy wzrost cen akcji. ATH spółki osiągnięto w kwietniu 2021, gdy cena akcji wahała się w okolicach 18 zł.

Był to wynik czystych działań spekulacyjnych inwestorów, którzy wywindowali cenę na długo, przed finalizacją procedur, ponieważ oficjalne wejście EKIPA HOLDING na giełdę NewConnect miało miesjce Na giełdę Ekipa Holding S.A. trafiła 20 maja 2022 r.

Od ATH cena spada, ustabilizował się obecnie w okolicach 3,50 zł. Czy inwestorzy mają powód do zmartwień? Wydaje się, że nie. W materiale wideo zobaczysz, że jest to całkiem rozsądnie zaplanowany biznes, który co najważniejsze przynosi zysk.

Może Ci się spodobać:

Komentarze