Współzałożyciel 3AC oskarża Digital Currency Group

Co-Founder 3AC publicznie oskarża DCG

Co-Founder 3AC (Three Arrows Capital) występuje przeciwko DCG

Zhu Su, czyli Co-Founder 3AC, który zbankrutował w zeszłym roku, postawił właśnie nowe zarzuty przeciwko Digital Currency Group (DCG). Three Arrows Capital czyli kryptowalutowy fundusz hedgingowy z siedzibą w Singapurze, stał się jednym z wielu uczestników branży, którzy zbankrutowali w czasie aktualnie trwającej bessy. W szczytowym okresie działalności 3AC zarządzał aktywami o zawrotnej wartości ponad 10 miliardów dolarów. Jego upadek był więc dla branży katastrofalny, lecz nie był wyłącznie zjawiskiem napędzanym przez rynek. W najnowszym wątku na Twitterze Zhu Su powiedział, że firma macierzysta Grayscale Investments i Genesis Trading miała spiskować z FTX, aby obalić token LUNA i Staked Ether (stETH) firmy Terra.

Bessa przynosi co rusz kolejne afery na rynek kryptowalut

Co-Founder 3AC Zhu Su zaatakował w Twitterowym wątku zarówno DCG jak i FTX. Obie firmy poniosły ogromne straty, gdy Three Arrows Capital zbankrutowało po upadku Terry. Bankructwo wywołało problemy również w innych firmach zaangażowanych w GBTC, w tym Babel Finance. Założyciel 3AC twierdził natomiast, że DCG mogło „spokojnie zrestrukturyzować się” podczas zamieszania, ale firma nie zdecydowała się na ten krok. O to dalszy cytat wypowiedzi:

Zamiast tego sfabrykowali weksel na żądanie (…) który magicznie wypełnił dziurę. To tak, jakby dzieciak przegrywał w pokera i mówił: „Nic mi nie jest, mój tata ci zapłaci, pozwól mi dalej grać”, ale jeśli twoim tatą jesteś naprawdę ty

źródło: cryptopotato

Sprawdź Binance przejmuje giełdę z Korei Południowej

Zhu Su oskarża DCG i bankruta FTX

Co-Founder 3AC oskarżył wspomniane firmy o błędne kierowanie przez miesiące i używanie różnych technik do atakowania jego funduszu hedgingowego. Ponadto twierdził, że obie firmy zebrały więcej depozytów, będąc jednocześnie niewypłacalnymi w oczekiwaniu na wzrosty rynku. A przecież jesteśmy w środku głębokiej bessy. O to kolejna wypowiedź Zhu Su: „Wartość DCG wynosi 0, oszustwo kryminalne, wierzyciele FTX również mają sprawę o oszukańcze przekazanie zwrotu kapitału Alameda do Genesis. Większość OG doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak blisko byli Barry i SBF od samego początku”.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze jak zakończy się ta sprawa. Pewne jest jednak, że jeśli upadek FTX wywołał tak ogromne zamieszanie na rynku i wybicie przez Bitcoina nowych minimów tej bessy, to aż strach pomyśleć jakie spustoszenie może spowodować znacznie „głębsza” kontynuacja tej afery, angażująca kilka kolejnych wielkich firm z branży.

W wolnej chwili sprawdź ciekawy poradnik

Komentarze