Irlandzki startup prezentuje Festy – kryptowalutową opaskę

Irlandzka firma Bitcart zaprojektowała opaskę na nadgarstek, która będzie pełnić rolę portfela offline. Urządzenie to działa w wykorzystując kody QR i technologię InstantSend zaimplementowaną w kryptowalucie Dash. Twórcy podkreślają natychmiastowość transakcji jaka oferuje Dash i wygodę użytkowania opaski nazwanej Festy.

Współczesna moda przechodzi najśmielsze wyobrażenia zwykłych ludzi, a być może nawet i filozofów. W opozycji jednak do coraz częściej pojawiających się wymyślnych i niepraktycznych kreacji pomysł firmy Bitcart wydaje się być całkiem sensowny. Bransoletki są popularnym elementem żeńskiej garderoby, jednak niekoniecznie męskiej. Firma znalazła więc kompromis pod postacią opasek na nadgarstek.

festy
Festy; źródło dashforcenews.com

Nowy wynalazek jest tak w zasadzie portfelem offline jednej z najpopularniejszych kryptowalut jaką jest Dash. Festy jest kompatybilny z każdym punktem sprzedaży akceptującym zbliżeniowe karty Visa. W połączeniu z technologią InstantSend zaimplementowaną w kryptowalucie staje się bardzo praktycznym urządzeniem do codziennych płatności. InstantSend pozwala bowiem otrzymać potwierdzenia transakcji już po kilku sekundach. Obecne problemy związane z czasem oczekiwania na potwierdzenia w sieci Bitcoin są użytkownikom doskonale znane i skłaniają sporo osób do szukania alternatyw. Teoretycznie potwierdzenie powinno ukazać się po 10 minutach – gdy wpadnie nowy blok – jednak ze względu na olbrzymie zainteresowanie Bitcoinem oczekiwanie znacząco się wydłużyło w ostatnim czasie.

Graham de Barra, CEO Bitcart, podkreśla wysoką funkcjonalność opaski:

Wielofunkcyjna opaska na rękę Festy jest kompatybilna z każdym systemem sprzedaży punktowej, w którym akceptowane są zbliżeniowe katy Visa, a także na dowolnym telefonie komórkowym lub komputerze z NFC i płatnościami offline przy użyciu kodów QR. Ta wszechstronność jest podyktowana możliwością użycia opaski w każdym środowisku: plaże, kempingi, otwarta przestrzeń, bary, restauracje i konferencje. Festy to niedrogie, skalowalne i bezpieczne rozwiązanie płatnicze, szczególnie dla milenialsów i pokolenia Z, którzy nie chcą nosić i martwić się o portfel, torebkę, pieniądze lub plecak.

Ze względu na problemy z realizacją transakcji w ciągu 24h w sieci Bitcoin firma Bitcart przerzuciła się na Dasha. Wg firmy zmiana waluty opłaca się mimo związanych z tym kosztów, gdyż Dash oferuje więcej korzyści niż Bitcoin – przede wszystkim jest bardzo szybki. Szczegóły dotyczące parametrów i porównanie Dasha z Bitcoinem znajdziecie na naszej stronie tutaj.

 

MW.

 

Komentarze