Operator bitbe.co wraz z shoper.pl udostępnia aplikację dla transakcji BTC

Platforma Shoper wprowadza funkcjonalność, która umożliwi e-sklepom błyskawiczne dodanie kanału płatności Bitcoinem. Kilka tysięcy sklepów internetowych w Polsce ma możliwość kilkoma kliknięciami akceptować kryptowalutę Bitcoin.

Operator bitbe.co działa w Polsce od 2016 roku i od tego czasu sklepy internetowe mogą wprowadzać płatność Bitcoinem korzystając z dokumentacji API. Teraz kilka tysięcy e-sklepów postawionych na Shoper może uruchomić transakcje kryptowalutą w błyskawiczny sposób: wykorzystując gotową aplikację. Łatwość wprowadzenia bezpiecznych transakcji BTC przez polskie sklepy internetowe może przyczynić do lawinowego wzrostu punktów akceptujących Bitcoiny. Jest ich niespełna tysiąc, o wiele mniej niż oczekują posiadacze Bitcoinów.

Biorąc pod uwagę wzrost popularności transakcji BTC na świecie można spodziewać się przełomu i w Polsce. Kilka miesięcy temu nastąpił niespodziewany skok w Japonii, gdzie wprowadziły ją największe domy towarowe, linie lotnicze Peach Aviation czy sieć sprzedaży elektroniki Bic Camera. W sumie w Japonii aż 206 tys. punków handlowych i usługowych akceptuje Bitcoiny.

Obie wersje aplikacji bitbe.co – mobilna i desktopowa pozwala na realizację płatności poprzez skan kodu QR, skopiowanie adresu albo też zastosowanie przycisku otwierającego portfel, w którym znajduje się już adres oraz wartość transakcji w Bitcoinach. System działa w oparciu o autorski algorytm, który umożliwia zbadanie ryzyka każdej transakcji.

E-sklepy zbudowane na platformie Shoper mają szansę zostać liderami polskiego rynku płatności Bitcoinem. W przyszłości będzie to powszechna funkcjonalność każdej platformy e-commerce. Pytanie tylko, kiedy to nastąpi? Warto dodać, że system bitbe.co udostępnia również gotowe pluginy do integracji dla najbardziej popularnych skryptów takich jak PrestaShop czy WooCommerce

Komentarze