Mining Bitcoin: J. McAfee i MGT Capital inwestują $2,4 mln w elektrownie wodne

Wysoka cena Bitcoina oznacza zwykle gorączkę kopania, czyli wydobywania waluty. Wiele osób chce pozyskać ją w inny sposób niż zakup na giełdzie lub w lub face-to-face. Jest to energochłonny proces, więc nic dziwnego, że oczy kopaczy zwróciły się w stronę elektrowni wodnych. Firma kierowana m.in. przez Johna McAfee`ego pozyskała $2,4 mln by rozszerzyć swoją działalność wydobywczą o mining Bitcoin.

J.McAfee jest słusznie kojarzony z jednym z najpopularniejszych programów antywiruwosywch, który nazwany został właśnie po swoim twórcy. Firma odpowiedzialna za tworzenie oprogramowania McAfee została założona w 1987r., jednak już po 7 latach twórca ją opuścił. Obecnie nie jest związany z rozwojem programu McAfee, które w 2010r. zostało wykupione przez Intel. Jednakże multimilioner interesuje się kryptowalutami. Nie tak dawno temu zasłynął dosyć szokującą wypowiedzią połączoną z prognozą dotyczącą przyszłej ceny Bitcoina:

W perspektywie długoterminowej Bitcoin osiągnie 500,000$ w ciągu trzech lat. Jeżeli nie, zjem własnego k****a w telewizji na żywo.

mcafee

mcafee

Cóż… zapewne wszyscy chcieliby, aby przepowiednia się spełniła, a już na pewno J.McAfee… Jak pokazują jednak kolejne doniesienia jego wiara i przekonanie co do świetlanej przyszłości Bitcoina nie słabną. MGT Capital pozyskała $2,4 mln funduszy – jeśli wierzyć źródłom – na rozszerzenie swojej działalności miningowej Bitcoina. J.McAfee znajduje się zaś w zarządzie owej firmy. Firma planuje stworzyć nową i wykorzystać już istniejącą infrastrukturę w północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Rejon tamten przyciąga inwestorów z zasobniejszym portfelem ze względu na sporą ilość elektrowni wodnych. Mining Bitcoin jest naprawdę energochłonnym procesem, a koszty sprzętu, amortyzacji czy samego prądu są na tyle duże, że nie każdy może sobie na to pozwolić. Wykorzystanie sił natury wydaje się rozsądnym posunięciem – trzeba jednak mieć na uwadze zmieniającą się w czasie opłacalność kopania.

MGT Capitals zajmuje się nie tylko kopaniem Bitcoina, ale również Ethereum i Ethereum Classic. ETH jest obecnie drugą kryptowalutą pod względem kapitalizacji $30 mld vs $70 mld kapitalizacji Bitcoina. Jak wspominaliśmy ostatnio potrafiła również dać olbrzymi zysk wczesnym inwestorom. Jeszcze pod koniec lutego ETH kosztowało zaledwie $10, a dzisiaj cena oscyluje wokół poziomu $320, choć okresowo przebiła nawet $400. Poza kopaniem kryptowalut MGT Capitals zajmuje sie również tworzeniem oprogramowania i produktów zapewniających cyberbezpieczeństwo (widać zatem wpływ McAfee`ego), np.: telefon komórkowy zorientowany na ochronę prywatności.

MW.

Komentarze