Japońska firma sprzedaje samochody za BTC i XRP

Japońska witryna e-commerce przyjmuje płatności za używane samochody w kryptowalutach BTC i XRP.

Rozwój jest na pierwszym miejscu dlatego cyfrowe waluty BTC i XRP zostaną zaakceptowane w transgranicznej japońskiej witrynie e-commerce.

SBI Motor Japan, spółka zależna SBI Africa Co. Ltd., ogłosiła, że ​​jej klienci mogą teraz dokonywać płatności za używane samochody za pomocą Bitcoin (BTC) i Ripple (XRP).

Rozwój jest na pierwszym miejscu dlatego cyfrowe waluty BTC i XRP zostaną zaakceptowane w transgranicznej japońskiej witrynie e-commerce. w Japonii. Transakcje BTC i XRP będą rozliczane na SBI VC Trade Co. Ltd, giełdzie kryptowalut należącej do Grupy SBI. Platforma, według SBI, będzie wykorzystywać odpowiednie metody bezpieczeństwa, aby zapobiegać praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu poprzez transakcje kryptograficzne.

Ponadto SBI ujawniło, że obecnie monitoruje i analizuje swoich partnerów biznesowych w celu sprawdzenia, czy przestrzegają oni przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i przepisów korporacyjnych. SBI stwierdziło, że oprócz dodania rozliczeń BTC i XRP będzie nadal wspierać inne znaczące projekty, które służą potrzebom rosnącej bazy klientów.

Zgodnie z zapowiedzią, ruch ten wynika z rosnącego popytu na kryptowaluty w krajach rozwijających się, zwłaszcza w Afryce, gdzie ludzie nadal nie mają dostępu do podstawowych usług finansowych. Według SBI, ponad 1,7 miliarda ludzi na całym świecie nadal nie ma dostępu do podstawowych usług finansowych i z tego powodu zostało wykluczonych z korzystnej działalności, jak pokazuje badanie Banku Światowego z 2017 roku.

Ten ruch jest postrzegany jako pozytywny krok naprzód dla Ripple, który boryka się z pozwem złożonym w 2020 r. za sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych w formie XRP. Pozew zadał niszczycielski cios XRP i jego posiadaczom, którzy widzieli, jak niektóre platformy przestały wspierać walutę cyfrową. Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, wyraził niedawno optymizm, że długotrwały proces sądowy z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd przyniesie korzystny wynik dla globalnej firmy płatniczej opartej na blockchain.

Według Aliasgara Merchanta, inżyniera ds. relacji z programistami w Ignite, przyjęcie XRP poza Stanami Zjednoczonymi jest dobrym wskaźnikiem, że pozew w Stanach Zjednoczonych „nie powstrzyma technologii przed przyjęciem”.

Dodał, że rządy na całym świecie wykorzystują każdą możliwą chwilę, aby przyjąć kryptowaluty, a „jeśli mogą razem wdrożyć bezpieczeństwo i technologię, to jest jak bardzo udanego małżeństwo”.

Merchant dodał również, że „bardzo potrzebna jest rewolucja w technologii finansowej, zwłaszcza w krajach rozwijających się. Ta inicjatywa zapewni krajom rozwijającym się i słabo rozwiniętym dobre możliwości finansowe”.

W krajach i na kontynentach gdzie warunki pogodowe są wyjątkowo trudne samochody japońskie można spotkać na każdym kroku. Po prostu się tam sprawdzają. Z kolei Afryka bardzo dobrze sobie radzi z adopcją kryptowalut. Po raz kolejny udowadnia tezę, że głodny sukcesu zdobędzie się na większy wysiłek i ryzyko niż ten z pełnym żołądkiem. To jest szansa dla tego kontynentu i jego rozwój powinien być przyjmowany entuzjastycznie.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx