Barclays zainwestuje w krypto

Barclays inwestuje w krypto
5 339

Pomimo zbliżającego się dużymi krokami posiedzenia FED, którego decyzja o zmianie (a właściwie jak duża będzie to zmiana) może mieć spory wpływ na zachowanie się rynków – zarówno tradycyjnego jak i krypto, ostatnie dni przyniosły nieznaczne poprawienie się nastrojów. Jak zawsze w momentach chwilowego pozytywnego odreagowania, pojawiają się głosy o szybkim zakończeniu korekty i rozpoczęciu nowego cyklu.

Jednym z krajów które w ostatnim czasie dość otwarcie opowiadają się za złagodzeniem prawa tak aby stać się bardziej przyjazne dla inwestorów krypto jest Wielka Brytania. Pozytywną narrację zamierzają wykorzystać nie tylko prywatni inwestorzy, ale także duże instytucje finansowe. Jeden z największych banków w Wielkiej Brytanii – Barclays ogłosił plan zainwestowania kilka-kilkanaście milionów dolarów w akcje firmy Copper, która to zajmuje się inwestowaniem na rynku kryptowalut. Sama firma Copper planuje zgromadzić z obecnej emisji nawet 500 milionów dolarów. Ambicje spółki są dużo większe, jednak ograniczają ją przepisy bankowe Wielkiej Brytanii.

Jak podała Sky News, dokładne informacji na temat zawartej umowy zostaną ogłoszone w ciągu kilku najbliższych dni.

Zainteresowanie tak dużego i szanowanego banku sektorem kryptowalut jest kolejnym w ostatnich dniach pozytywnym impulsem świadczącym o tym, że nastawione dotąd sceptycznie do kryptowalut banki zaczynają widzieć w tym sektorze duże możliwości zarobku. Ogłoszenie zawartego porozumienia pomoże też naprawić w jakimś stopniu wizerunek takich instytucji jak 3 Arrows Capital czy Voyager, które uznane zostały za winne defraudacji środków swoich inwestorów.

Sama firma Copper została założona w 2018 roku i od samego początku prowadzi bardzo intensywne działania mające na celu pozyskiwanie środków. Na początku 2022 roku Copper zarządzała majątkiem w wysokości około 10 miliardów dolarów. Okres spadków na rynku krypto spowodował odpływ kapitału i w czerwcu wynosił on około 7 miliardów dolarów. W tej chwili trwa emisja kolejnej serii akcji i dopiero po jej zakończeniu okaże się, ile ostatecznie udało się zebrać, niemniej zainteresowanie oraz zainwestowanie funduszy przez tak rozpoznawalny bank z pewnością będzie doskonałym posunięciem wizerunkowym.

Komentarze