Bitcoin dla dzieci – nauka o pieniądzach

Bitcoin jest dla każdego także dla dzieci.

Warto zauważyć, że rośnie świadomość o konieczności edukacji o Bitcoinie i pieniądzach cyfrowych nastolatków, dzieci, małych dzieci, a nawet noworodków. Kiedy dzieci dorosną, będą używać Bitcoina (BTC) i walut cyfrowych, więc „rozsądne jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie integracji Bitcoina z nauką dzieci”. Przynajmniej tak twierdzi Scott Sibley, współtwórca gry „Shamory Bitcoin” i książki na dobranoc dla dzieci „Goodnight Bitcoin”.

Dołącza on do stale rosnącej listy autorów książek o Bitcoinie i książek o Bitcoinie dedykowanych specjalnie dla najmłodzych.

Sibley i jego żona twierdzą, że „dzieci mogą uczyć się znacznie szybciej i wcześniej niż większość ludzi myśli”. To jeden z powodów, dla których napisali swoją bajkę na dobranoc o Bitcoinie, bajkę dla niemowląt zatytułowaną – „Goodnight Bitcoin”.

Jest to kolejna inicjatywa Scotta Sibley i jego żony po tym jak stworzyli i wydali grę edukacyjną traktującą o wydobywaniu bitcoinów – „SHAmory”.

Państwo Sibleys zauważyli, że istnieje „luka produktowa, jeśli chodzi o zabawne sposoby uczenia się o Bitcoinie dla dzieci i dorosłych” dostarczająca treści edukacyjne, które wykraczają poza podcasty, książki i obszerne eseje, które zwykle przeznaczone są dla dorosłych Bitcoinerów.

„Edukacja finansowa obejmująca Bitcoina to coś, czego dzieci nie otrzymują w większości „tradycyjnych” szkół. Więc w tej chwili przewidujący rodzice muszą znaleźć sposób na samodzielną edukację swoich pociech o walutach cyfrowych.

Chris i Frieda Bobay są autorami książki o Bitcoinie dla dzieci pod tytułem – „The Story of Bitcoin”. To kolejna para, której pasją jest przekazywanie wiedzy „dzieciom o pieniądzach w czasie dorastania”, aby „miały najlepszą okazję, aby je rozpoznawać, gdy zaczną je spotykać w życiu codziennym”.

„Chcemy we wczesnym okresie rozwoju zapoznawać nasze dzieci z Bitcoinem i z różnymi koncepcjami pieniędzy, aby mogły łatwiej i wygodniej korzystać z technologii i rozmawiać o niej, gdy będą starsze”.

Dodają, że „pieniądze dla większości dorosłych są tematem tabu, ale tak wcale nie musi być”. Edukując dzieci na temat Bitcoina i natury pieniądza za pomocą książek i gier, przełamujemy bariery społeczne, odblokowując „niesamowity potencjał nauki dla całej rodziny”.

Michael Caras, autor książki „Bitcoin Money: A Tale of Bitville Discovering Good Money”, komplementuje przemyślenia innych autorów na temat dzieci i finansów:


„ważne jest, aby dzieci uczyły się pracy za pieniądze, oszczędzania, odpowiedzialnego wydawania, a także dawania na cele charytatywne”.

Niezamierzona zaleta uczenia dzieci o Bitcoinie – to także doskonały „wstęp dla dorosłych”.

Sibley wyjaśnia: biorąc pod uwagę, że „dzieci nie mają tych wszystkich uprzedzeń, które mają dorośli”, mogą podchodzić do zdecentralizowanej sieci monetarnej z otwartym umysłem.

„Brak z góry przyjętych poglądów na temat pieniądza fiducjarnego ułatwia dzieciom postrzeganie szans i możliwości jakie niesie ze sobą pieniądz zdecentralizowany”.

Wczesna edukacja o monetach cyfrowych z pewnością trafi na podatny grunt i jeszcze bardziej przyśpieszy transformację i implementację ery blockchain która jest wielką szansą dla świata.

Komentarze