Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 26.07.2018

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że rynek w dalszym ciągu oscyluje w okolicy 0.45 USD. Dopóki kurs znajduje się powyżej tej strefy, realnym wydaje się możliwość jej odrzucenia. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów nawet w okolice 1.18 USD. By tak się jednak mogło stać, kurs musiałby najpierw pokonać linię tendencji spadkowej.

Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.14 USD.

IOT/USD – IOTA

Podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach IOTA, gdzie również kurs w dalszym ciągu oscyluje w okolicy bardzo ważnej strefy wsparcia. Dopiero trwałe pokonanie bądź odrzucenie tego poziomu mogłoby określić przyszły kierunek ruchu:

  • jeżeli obecnie testowana strefa zostanie odrzucona, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć w okolice 2.20, 2,60 bądź nawet 3,06 USD
  • jeżeli obecnie testowana strefa zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice 0.33 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Dość interesująco zaczyna wyglądać również obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Cash, gdzie od kilku dni kurs oscyluje w okolicy 820 USD. To niezwykle istotny opór, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice 1200 USD bądź nawet 1775 USD. By tak się jednak mogło stać, rynek musiałby najpierw wybić górą z trwającego od czterech tygodni kanału wzrostowego.

XLM/USD – Stellar

Równie interesująco wyglądają także notowania Stellara, gdzie na skutek wczorajszych wzrostów rynek pokonał testowany od ubiegłego tygodnia poziom oporu (teraz wsparcia). Co prawda w dniu dzisiejszym pojawiła się reakcja podażowa, to jednak póki co okazała się ona zbyt słaba, by zanegować to wybicie. Jeżeli zatem kurs utrzyma się powyżej 0.30 USD, spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji nawet w okolice 0.47 USD.

TRX/USD – TRON

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach TRX, gdzie kurs oscyluje obecnie w okolicy 0.04 USD. Jest to ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór), którego trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 0.028 USD.

XMR/USD – Monero

W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają także notowania Monero, gdzie na skutek ostatnich wzrostów kurs ponownie dotarł w okolice 150 USD. Warto zwrócić uwagę, że jest to niezwykle istotny poziom oporu, którego trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 62 USD. Za potencjalnymi spadkami przemawia też zbliżająca się linią trendu spadkowego oraz stosunkowo niewielka dynamika ostatniego ruchu, która świadczy, iż z dużym prawdopodobieństwem może on okazać się jedynie kolejną korektą.

NEO/USD – NEO

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach NEO, gdzie kurs w dalszym ciagu porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że konsolidacja jest formą korekty, z technicznego punktu widzenia coraz bardziej prawdopodobne wydaje się potencjalne wybicie dołem i kontynuacja spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 15 USD.

OMG/USD – OmiseGo

Dalszej deprecjacji moglibyśmy spodziewać się również na OmiseGo, gdzie kurs w dalszym ciągu nie dotarł jeszcze w okolice 6 USD. Biorąc pod uwagę jak istotne jest to wsparcie, gdyby doszło do jego dokładnego przetestowania, mogłaby się tam pojawić silna reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

ZEC/USD – Zcash

Dość optymistycznie zaczyna natomiast wyglądać obecna sytuacja na notowaniach Zcash, gdzie już we wtorek kurs pokonał lokalny poziom oporu w okolicy 215 USD. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 370 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“‘Panie Głupek, dlaczego stawiasz wszystko na jedną transakcję? Dlaczego nie uczynisz swojego życia dążeniem do szczęścia, zamiast dążenia do bólu?’”

– Paul Tudor Jones

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze