AirDrop tygodnia – aplikacja, która leczy.

832

AirDrop tygodnia – jest serią  artykułów ukazującą się w każdą środę, w której przyglądamy się według nas  najciekawszemu projektowi dokonującemu zrzutu. Pierwszym projektem goszczącym w AirDop’ie tygodnia  jest  projekt ALLIVE, który powstaje w stolicy, w Japonii.  Specjalnie dla was dotarliśmy do twórców ALLIVE  i pozmawialiśmy z menadżerką odpowiedzialną za PR.

Medycyna w liczbach.

Nie jest wielką tajemnicą, ani zaskoczeniem fakt, że koszty obsługi medycznej z roku na rok rosną. Z ubiegłorocznego raportu Deloitte („Global health care outlook 2017”) wynika, że wydatki na opiekę medyczną w skali globalnej wzrosną z 7 bilionów dolarów w 2015 do 8,7 bln dol. w roku 2020. Dla przykładu w Chinach szacuje się, że przewlekle choruje 200 milionów, a kolejne 500 mln to osoby potencjalnie chore.  Według PwC w krajach Europy Środkowo-Wschodniej żyje ok 125 mln ludzi, a budżet ochrony zdrowia wynosi 82 mld euro. Daje nam to wspaniały wynik 3 lekarzy na 1 tys. mieszkańców oraz 600 łóżek szpitalnych na 100 tys. mieszkańców.

Pani Lin, PR Manager projektu ALLIVE: ALLIVE to inteligentny system opieki zdrowotnej oparty na technologii blockchain. Składa się z trzech modułów: Olife buduje samodoskonalący profil danych dotyczących zdrowia pacjenta, Olivia działa jako sztuczny inteligentny lekarz, a Oleaf tworzy kompleksowy system opieki zdrowotnej.

Nieuchronna cyfryzacja branży medycznej.

Czasy, w których udajemy się do lekarza wraz z teczką nabrzmiałą od dokumentów powoli odchodzą do lamusa. W Polsce w kwietniu tego roku zrobiło się głośno z powodu nowości, wręcz rewolucji, jaka ma zostać wprowadzona do obiegu medycznego. E-recepta bo o niej mowa, pozwala wykupować pacjentom leki przepisane przez lekarza za pomocą aplikacji mobilnej.  Już teraz wiele osób śledzi rozwój tego sektora. Blisko 40% pacjentów z Europy Środko-Wschodniej zainteresowane jest Telemedycyną. Na Telemedycynę składają się cztery czynniki – konsultacje, monitoring, diagnostyka i rehabilitacja, a wszystko w formie cyfrowej. Brzmi ciekawie, korzystał ktoś kiedyś? Oprogramowanie oraz sprzęt już teraz są na wystarczająco wysokim poziomie, aby wspierać działanie tych usług.

AirDrop tygodnia - Allive

 

AirDrop tygodnia – ALLIVE

Allive jest to inteligentny system oparty na technologii Blockchain stworzony dla spersonalizowania opieki zdrowotnej. Składa się on z trzech modułów:
– Olife dzięki niemu będziemy mogli zbudować swój wirtualny profil zdrowia;
– Olivia będzie lekarzem ogólnym opartym na sztucznej inteligencji;
– Oleaf stworzy dla Ciebie kompleksowy system opieki zdrowotnej.

Każdy użytkownik będzie gromadził swoje dane medyczne w zdecentralizowanym i zaszyfrowanym ekosystemie opieki zdrowotnej. W tym systemie będziesz miał pełną kontrolę nad wynikami swoich badań, diagnozą czy leczeniem. Tokeny ALV dają również możliwość wymiany na gotówkę poprzez partycypację w całym przedsięwzięciu. Na potrzeby projektu zostanie stworzona również aplikacja, w której będziemy mogli wykorzystać swoje tokeny, kupując za nie badania, płacąc za porady medyczne czy po prostu się ubezpieczając. Założeniem jest dotarcie do każdej gałęzi przemysłu związanego z medycyną tak, abyś miał wszystko w jednym miejscu.

Pani Lin: Jako inteligentny ekosystem opieki zdrowotnej oparty na technologii blockchain, lekarz AI tworzy spersonalizowane, pełnoetatowe zarządzanie procesami opieki zdrowotnej.

Olife – spersonalizowany i samodoskonalący profil zdrowia

Informacje o Twoim stanie zdrowia będą asymetrycznie zaszyfrowane i przechowywane w węzłach ALLIVE za pomocą protokołu IPFS w celu zapewnienia bezpieczeństwa i prywatności danych. Tylko poprzez ‘smart contract’ użytkownik może zezwolić na wgląd do informacji. Ustandaryzowane ‘smart contract’s’ umożliwiają wymianę danych wewnątrz sieci ALLIVE poprzez zarządzanie dostępem do Olife. Użytkownik definiuje czy i jakie dane chce udostępnić np. instytucjom badawczym w zamian otrzymując zapłatę w postaci tokenów ALV.

Olivia – doktor AI

Olivia jest super lekarzem z trzyletnim doświadczeniem w pracy badawczo-rozwojowej. Ten system jest możliwy dzięki sformułowaniu mapy wiedzy medycznej z algorytmami uczenia maszynowego dzięki połączeniu technologii cyfrowej oraz medycznych baz danych. Doktor AI zaoferuje użytkownikowi uproszczone i wystandaryzowane raporty oraz będzie w stanie zapewnić również spersonalizowany plan opieki zdrowotnej. Taki plan będzie tworzony na bazie informacji zebranych przez system Olife oraz poprzez wykorzystanie ogromu zasobów systemu ALLIVE. Dzięki temu użytkownik otrzyma dostęp do porad medycznych bez konieczności udania się do szpitala co znacznie je odciąży. Olivia jest samodoskonalącym się algorytmem sztucznej inteligencji, który przeszukuje, uczy się i wyciąga wnioski z opublikowanej literatury oraz łączy je z faktycznymi przypadkami medycznymi, aby poprawić swoje zdolności.

 

Oleaf – Zamknięta sieć zdrowego stylu życia

Podstawą całego systemu ma być właśnie Oleaf. Jest to modułowy interfejs API, z pakietami SDK, kompatybilny ze ‘smart contrat’ oraz plug-and-play. Oznacza to, że programiści będą mieli dostęp do biblioteki Oleaf, a dzięki zastosowaniu plug-and-play jedna aplikacja może być połączona w czasie rzeczywistym z wieloma urządzeniami. W praktyce dzięki Oleaf system ALLIVE integruje dostawców usług medycznych, urządzenia do noszenia na ciele, medyczne instytucje badawczo-rozwojowe, usługi finansowe związane z tą branżą, a także grupy wsparcia w celu stworzenia kompleksowego zbioru wszystkich potrzeb opieki zdrowotnej.

Pani Lin: ALLIVE próbuje rozwiązać problem niezadowolenia pacjentów. Mówiąc konkretnie: ludzie mają ograniczoną kontrolę nad instytucjami medycznymi, przepływ danych między instytucjami jest niewystarczający, co opóźnia skuteczność opieki zdrowotnej, istnieje rozbieżność między popytem a zasobami. Główne szpitale koncentrują wysokiej jakości zasoby medyczne. 

Wykorzystanie ALLIVE w praktyce.

Marek nosi ze sobą urządzenie medyczne, które nieustanie zbiera informacje do jego Olife. Olivia analizuje i porównuje dane z zapisami literatury medycznej. Odkryła, że Markowi ostatnio pogorszyło się zdrowie przez co przybrał na wadze, jego sen jest niestabilny, a w krwi pojawił się wysoki poziom glukozy. Olivia zgłasza Markowi problem i ostrzega go, że jeżeli nic nie zmieni w dotychczasowym sposobie życia może nabawić się przewlekłych chorób takich jak cukrzyca. Dzięki temu Marek, zmienia swój styl życia, aby ten trend odwrócić.

Daniel ma rzadką chorobę krwi, a lekarze w jego kraju nie mają wystarczającego doświadczenia, aby mu pomóc. Dzięki bazie danych ALLIVE Olivia pomaga Danielowi znaleźć trzy przypadki takiej samej choroby, które zostały wyleczone w prywatnym szpitalu w Stanach Zjednoczonych. Poprzez ALLIVE Daniel skontaktował się z tym szpitalem, poznał szczegóły leczenia i koniec końców zdecydował się na wyjazd za granicę. Rachunek za leczenie opłacił tokenami ALV.

Mama Agnieszki chorowała na raka piersi i teraz ona martwi się o własne zdrowie. Ponieważ nieustannie pracuje nie ma czasu na wykonanie niezbędnych testów genetycznych. Postanowiła opowiedzieć o swoim zmartwieniu Olivi, a ta zamówiła dla niej próbnik śliny z sekwencjonowaniem genów. Po pobraniu próbek, zgodnie z instrukcją, wysłała je do centrum testowego. Agnieszka otrzymała wyniki badań, z których wynika, że nosi ten sam gen raka piersi co jej mama. Każdego roku Olivia przypomina Agnieszce, aby ta skupiła się na własnym zdrowiu wykonując badania profilaktyczne takie jak mammografia. Jeżeli w trakcie całego procesu zostaną wykryte anomalie, Olivia przypomni Agnieszce o przeprowadzeniu dalszych egzaminów.

Informacje o AirDrop tygodnia.

Zrzut ruszył 17 sierpnia i w ciągu pierwszych 24 godzin skorzystało z niego blisko 3 tyś. użytkowników. Do rozdysponowania jest 3,3 mln ALV tokenów o łącznej wartości około 134 ETH. Z zapowiedzi wynika, że jeszcze w tym roku token zostanie notowany na giełdach, niestety nie jest podane, na których. Nagrodzonych zostanie pierwszych 20tyś. użytkowników. Maksymalnie możesz otrzymać 450 tokenów, a przy rejestracji dostajesz gwarantowane 100ALV tokenów. Tokeny bazują na protokole ERC20 opartym na Etherum, a więc potrzebujesz portfel obsługujący tą technologię.

Jak zdobyć tokeny?

  1. Wypełnij formularz AirDropu.
  2. Dołącz do grupy na Telegramie.
  3. Followuj profil ALLIVE na Twitterze
  4. Subskrybuj profil ALLIVE na Reddit.
Zapraszamy do komentowania projektu przedstawionym w artykule AirDrop tygodnia. Podziel się z nami co myślisz o projekcie ALLIVE.
Komentarze