Airdrop – podsumowanie tygodnia

AirDrop
970
Podsumowanie tygodnia to przegląd najciekawszych i najlepiej rokujących AirDropów według Bithub.pl. Prześwietlamy projekty, oceniamy ich wartość oraz wyjaśniamy jak działają. Zobaczmy, co się ostatnio wydarzyło – zapraszam na kolejny artykuł w cyklu AirDrop – podsumowanie tygodnia.

Ilość, wartość oraz jakość airdropów, zmienia się w każdym tygodniu. Zdarzają się tygodnie, gdzie potencjalna wartość projektów i same pomysły rozbudzają wyobraźnie. Choć proces od wykonania zadań społecznych do otrzymania tokenów bywa długi i czasem może potrwać kilka miesięcy, warto się zaangażować.
Jeśli postrzegasz airdrop, jako dodatkowe źródło dochodów powinieneś być ciekawy nowych technologii i konsekwentnie śledzić rozwój branży. Na AirDropach można zarobić, czego przykładem są użytkownicy na popularnym forum bitcointalk. Niektórzy z nich opisują, jak dzięki airdropom uzyskują dodatkowo kilkaset dolarów miesięcznie. Jeśli jesteś zainteresowany AirDropami ten artykuł jest po to aby Ci pomóc. Codziennie śledzimy zrzuty, a o najciekawszych będziemy informować raz w tygodniu. Pamiętaj jednak airdrop – podsumowanie tygodnia nie jest poradą inwestycyjną ma na celu jedynie informowanie o nadchodzących wydarzeniach w świecie airdropów.

Revain

Pierwsza strona typu ’review’ powstała w 1999 r. i nazywała się epinions.com. Rynek ten wart jest olbrzymie pieniądze i królują na nim firmy takie jak: Yelp (wartość firmy 2,2 mld dol.),  Rotten tomatoes (658 mln dol.), TripAdvisor (6,2 mld dol.) czy Angie’s list (677 mln dol.). Z badań przeprowadzonych na potrzeby projektu Revain wynika, że od 20 do 60% komentarzy na tego typu stronach to ‘fake’. Jeden pozytywny komentarz potrafi przyciągnąć czterech nowych klientów, natomiast jeden negatywny zniechęci kolejnych jedenastu. Każdy z nas choć raz szukał w internecie hotelu bądź restauracji. Oprócz ceny i lokalizacji wielka uwagę zwracamy na opinie. Tu pojawia się problem ponieważ zawsze zastanawiamy się czy są one rzetelne czy pisane przez firmę marketingową na zlecenie, lub modyfikowane. W świecie kryptowalut z pomocą przychodzi nam Revain. Jest to platforma ‘feedback’ oparta o technologię blockchain, która nie pozwala na usunięcie ani zmianę recenzji, a autorzy otrzymują nagrodę za jej wystawienie. Platforma działa i można na niej poczytać recenzje na temat projektów ICO oraz giełd czy kantorów. Warto dodać, że token Revain jest notowany na coinmarketcap. Można go również wymienić na giełdach: Cryptopia, HitBTC) oraz KuCoin.

Revain airdrop - podsumowanie tygodnia
Revain airdrop – podsumowanie tygodnia

Data startu: 27/08/2018
Token: R
Cena: 1R = 0,3$
Platforma: ETH (ERC20)
Wartość zrzutu: 13$

Jak otrzymać tokeny?
 1. Wejdź na platformę Revain i zostaw recenzję 5 projektów EOS, Dash, NEM, IOTA, Zcash. Twoje recenzje powinny być klarowne, pomocne i dłuższe niż 300 znaków. Nie ma znaczenia czy będą one pozytywne, neutralne czy negatywne.
 2. Followuj profile tych projektów na Twitterze i pod ostatnimi wpisami dodaj swój tweet i wspomnij, że umieściłeś recenzję na platformie Revain oraz podaj do niej link.
  Lista kont Twitterowych:
  EOS
  Dash
  NEM
  IOTA
  Zcash
 3. Retweetuj ten post.
 4. Wypełnij formę, aby potwierdzić i otrzymać nagrodę.

100R tokenów trafi do Twojego portfela 24 godziny po zakończeniu zrzutu, o końcu którego poinformuje profil Revain na Twitterze.

FortKnoxster

FortKnoxter to firma zajmująca się bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni. Specjalizują się w opracowaniu bezpiecznych i szyfrowanych rozwiązań komunikacyjnych. Firma opracowała unikalną platformę szyfrowania, która jest skierowana przede wszystkim do rynku B2C. Dzięki swojej architekturze i funkcjonalności korzystać może z niej każdy, dla wszystkich potrzeb związanych z komunikacją i przechowywaniem danych. Coraz powszechniejsze stosowanie nowych technologii (IoT, BYOD, usługi chmurowe itp.) jeszcze bardziej zwiększyły potrzebę bezpieczeństwa i szyfrowania. FortKnoxster działa i posiada wersję na PC, smartfona i tablet. Sama platforma została przetestowana przez wielu ‘dobrych i złych’ hakerów na całym świecie. Zdała egzamin ponieważ nikt nie zdołał w żaden sposób jej złamać ani uzyskać dostępu do całości zaszyfrowanego konta lub treści. Polityka firmy FortKnoxster jest inna od wielu znanych nam producentów platform do komunikacji. Ostatnio bardzo głośno było o procesie wytoczonym przeciwko Facebookowi i udostępnianiu treści oraz danych osobowych. FortKnoxster szyfruje dane end-to-end dlatego nawet oni nie są w stanie podejrzeć korespondencji ich użytkowników. Sami twórcy mówią o swojej platformie jako super bezpiecznym miksie kilku aplikacji Slack, Drop Box, Face Time, Skype, Telegram, Gmail itd. W tym tygodniu ruszyła druga faza airdropa i ponownie można dostać ich tokeny. Po rozmowie z administratorami projektu wciąż nie znamy daty zakończenia zrzutu jednak wiemy, że tokeny będą rozsyłane do społeczności 22 listopada. Prezentacje pomysłu możemy zobaczyć na poniższym video:

Data startu: 28/08/2018
Token: FKX
Cena podczas ICO: 1FKX = 0,19$
Platforma: ETH (ERC20)
Wartość zrzutu: 10$

Jak otrzymać tokeny?
 1. Odwiedź stronę zrzutu.
 2. Wypełnij formularz.
 3. Dołącz do grupy na Telegramie.
 4. Pobierz aplikację i zarejestruj się podając ten sam adres e-mail, który podałeś w formie.
 5. Za wykonane zadania otrzymasz 50FKX tokenów oraz dodatkowo 25FKX za każdego poleconego użytkownika (max 250FKX).

Tatau

Tatau jest rozproszoną platformą obliczeniową utworzoną w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na moc obliczeniową. Wykorzystywana jest w takich branażach jak AI, ‘deep learning’, renderowanie wideo czy analizy predykcyjne. Tatau wykorzystuje istniejące, rozproszone zasoby obliczeniowe głównie należące do firm krypto-górniczych oraz tych z branży gier. Jest w stanie zapłacić tym firmom więcej za ich moc obliczeniową niż są one w stanie wygenerować na wydobyciu czy utrzymaniu gier. Jednocześnie dostarcza zasoby komputerowe firmom AI za mniej niż płacą tradycyjnym dostawcom. Sam airdrop jest inny ponieważ wymaga większego zaangażowania użytkowników w życie społeczności. Musimy poświęcić trochę czasu, aby przeczytać czym jest projekt i wejść w dyskusję z innymi użytkownikami. Każdego dnia udostępniana jest ‘mini gierka’, w której użytkownicy będący akurat online mają szansę zdobyć dodatkowe tokeny.

Data startu: 28/08/2018
Token: TATAU
Cena podczas ICO: 1 TATAU = 0.018$
Platforma: ETH (ERC20)
Wartość zrzutu: 45$

Jak otrzymać tokeny?
 1. Odwiedź stronę zrzutu.
 2. Wypełnij formę.
 3. Na Twój adres e-mail przyjdzie link do bota na Telegramie, zacznij z nim pisać.
 4. Dołącz do grupy na Telegramie oraz zaproś 3 znajomych(+500 TATAU).
 5. Zaproś dodatkowo 5 kolejnych osób do grupy(+500 TATAU).
 6. Subskrybuj Twittera i LinkedIn (+250 TATAU).
 7. Pomóż innym użytkownikom odpowiadając na ich pytania w grupie w Telegramie (+125 TATAU).
 8. Wyślij co najmniej 15 wiadomości na grupie w Telegramie (+250 TATAU)
 9. Weź udział w quizie Tatau’s Trivia (+425 TATAU).
 10. Odpowiedz prawidłowo na pytania z quizu i zdobądź kolejne tokeny (+425 TATAU).
 11. Zakończ wszystkie zadania (+250 TATAU).

Czas do zakończenia airdropu możesz śledzić tutaj.

CoTrader

Bardzo ciekawa koncepcja z wysoką notą portalu ICObench (4,9 od portalu i 4,0 od ekspertów). Sami określają się jako ‘Uber funduszy hedgingowych’. Ich platforma będzie oferowała wszystkie zasoby, którymi można handlować połączone z systemem blockchain. Planują zdemokratyzować światory rynek kapitałowy, który wynosi obecnie 85 bilionów dolarów, tak aby każdy inwestor miał wgląd w co jego pieniądze są zainwestowane. Ponadto zwykły użytkownik będzie mógł powierzyć swoje fundusze ekspertom, którzy będą pomnażać jego majątek zabierając mały procent jako wynagrodzenie. Użytkownik będzie miał pełną kontrolę nad swoimi środkami i może je deponować oraz wypłacać w dowolnym czasie. CoTrader na pewno rozwiąże problem osób, które chciałby zacząć przygodę z giełdą ale nie mają na to czasu przez swoją pracę zawodową. Będzie to dobry środek pomnożenia kapitału. Być może wartość airdropu nie jest wielka jednak projekt jest bardzo ambitny i pole wzrostów bardzo duże.

Data startu: –
Token: COT
Cena podczas ICO: 1 ETH = 1,400,00COT
Platforma: ETH (ERC20)
Wartość zrzutu: 1$+ref

Jak otrzymać tokeny?
 1. Porozmawiaj z botem na Telegramie – @CoTraderReferralBot.
 2. Wypełnij zadania społecznościowe.
 3. Potwierdź swój adres e-mail, aby otrzymać referral link, który możesz rozsyłać znajomym i otrzymać więcej tokenów
Tak przedstawia się drugi artykuł z serii AirDrop – podsumowanie tygodnia. Dajcie znać, co sądzicie. Może macie własne projekty, które w tym tygodniu Was zaskoczyły i możecie się nimi podzielić. 

 

Komentarze