AirDrop – podsumowanie tygodnia

AirDrop

AirDrop – podsumowanie tygodnia.
Dżungla AirDrop’ów.

Podsumowanie tygodnia to przegląd najciekawszych i najlepiej rokujących AirDropów według Bithub.pl. Prześwietlamy projekty, oceniamy ich wartość oraz wyjaśniamy jak działają. Zobaczmy, co się ostatnio wydarzyło – zapraszam na pierwszy artykuł w cyklu „AirDrop – podsumowanie tygodnia.”

Projekty oparte na technologii blockchain wyrastają każdego dnia jak grzyby po deszczu. Ich twórcy chcąc osiągnąć sukces wchodzą do kryptowalutowej dżungli, w której każdy walczy o swój kawałek przestrzeni.
W celu opanowania jak największego terenu tworzą swoje „plemiona”, inaczej społeczności. Dzięki mądrze prowadzonej grupie użytkownicy identyfikują się z projektem. Także informacja o jego rozwoju rozprzestrzenia się szybciej, sprawiając że więcej osób chce stać się jego częścią. Każda społeczność ma swój cel, zmierza w określonym kierunku, a autorzy blokchainowych przedsięwzięć wytyczają drogę. Jeśli rozwój konkretnego projektu jest dla Ciebie interesujący i czujesz, że chcesz być częścią jego społeczności, musisz się zaangażować i spełnić określone wymagania. Kiedy dołączysz do grupy wspierającej, deweloper  sprytnie rzuci pod Twoje nogi kilka ‘złotych monet’  i obieca, że gdy jako społeczność dojdziecie do celu, będzie ich znacznie więcej, a ich wartość wzrośnie.

Zobaczyliśmy jak wygląda mechanizm branżowy stosowany przy tego typu projektach blockchainowych.
Jak w takiej rzeczywistości odnajdują się osoby zainteresowane tematem? Trafiają do dżungli pełnej drogowskazów przeładowanych informacjami, które zachęcają do wejścia na ich ścieżkę. Wszystkie wydają się różne i niepowtarzalne, a jednak najczęściej stoją za nimi te same rozwiązania. Trzeba przyznać, że to wszystko sprawia, że można poczuć się co najmniej zagubionym. Ten opis pasuje idealnie do zasad, jakimi rządzą się AirDropy.

Czym są AirDropy 

Więcej na temat AirDrop’ów i specyfiki ich działania można przeczytać na naszej stronie w artykule Pieniądze spadające z nieba. W tym materiale postaramy się odpowiedzieć na pytania, które zadają sobie osoby szerzej analizujące ten obszar. Ile z tych projektów jest faktycznie realnych? Ile z nich ma szansę na ukończenie? I być może na to najważniejsze –  które z nich, tak naprawdę są warte Twojego zainteresowania. Cykl AirDrop – podsumowanie tygodnia będzie pojawiał się na naszej stronie co tydzień.

AirDrop – podsumowanie tygodnia
opis projektów.

HARA

Projekt ten narodził się w Singapurze, a jego nazwa pochodzi z języka indonezyjskiego i dosłownie oznacza ‘składniki odżywcze gleby’. Jest on oparty na zdecentralizowanej wymianie danych. Wyjaśniam, co mają wspólnego ‘składniki odżywcze gleby’ do baz danych. Otóż HARA gromadzi ogromne ilości danych, począwszy od identyfikacji rolników, danych dotyczących upraw, konkretnych lokalizacji, ekologii w dowolnym regionie świata, informacji rynkowych czy zapisów transakcji za pośrednictwem urządzeń, które będą podłączone do systemu ale nie tylko. Każdy rolnik, rząd, naukowiec, środowiska akademickie czy producenci środków rolnych mogą w nim partycypować. Z wykorzystaniem technologii blockchain wszystko będzie identyfikowalne, przejrzyste i zabezpieczone. Ponadto użytkownik korzystający z systemu będzie mógł odsprzedawać swoje doświadczenie zapisane cyfrowo innemu użytkownikowi bądź firmie, która działa w tej branży, otrzymując w zamian HART tokeny. HARA rozdaje 3,333,333 HART tokenów pierwszym 8 tyś. użytkowników. Każdy może otrzymać 416 tokenów wartych w przybliżeniu 25$. Koniec ‘zrzutu’ planowany jest na 26 sierpnia 2018. Według popularnego portalu zajmującego się ICO, projekt ten został oceniony na 3.8 w skali 1-5. Jeśli znasz projekt HARA jesteśmy ciekawi twojej opinii w komentarzach pod cyklem: AirDrop – podsumowanie tygodnia.

Data startu: 12/08/2018
Token: HART
Cena: 1HART = 0,059$
Platforma: ETH (ERC20)
Wartość zrzutu: 25$

Jak otrzyma tokeny?

 1. Zarejestruj się w kantorze Quoinex.
 2. Potwierdź adres e-mail i skompletuj KYC.
 3. Wypełnij formularz AirDropu.
 4. Dołącz do grupy na Telegramie.
One Game

Jest to pierwszy tego rodzaju, zdecentralizowany, wirtualny świat zbudowany na bazie technologii blockchain. One Game nie me zdefiniowanej rozgrywki, wyglądu ani celów. Stanowi platformę do gier i twórczości, którą każdy może modelować według własnych zasad. W przeciwieństwie do tradycyjnych firm, które zajmują się grami One Game to zdecentralizowany świat kontrolowany przez swoją społeczność. Powoduje to znaczną elastyczność projektowania, łatwość użycia oraz ogromną swobodę twórczą. Gracze mogą łączyć się z wirtualnym światem za pośrednictwem komputerów, zestawów VR oraz urządzeń mobilnych. OGT token jest oficjalną walutą w grze używaną do zakupu paczek, wirtualnych towarów i usług w świecie One Game. Kupującymi OGT będą gracze oraz programiści, a dzięki temu od razu będą mogli zaangażować się w gospodarkę gry. Przykładami na użycie tokenów OGT mogą być tworzenie i utrzymanie wirtualnej przestrzeni, płatne opcje w grach opracowanych przez programistów, kupowanie i sprzedawanie aktywów w sklepach, nagrody dla graczy i programistów oraz opłaty za korzystanie z zasobów oraz pamięci masowej. Wiarygodności twórcom dodaje prezentacja pomysłu, która odbyła się na MIT oraz ocena na ICObench. Każdy użytkownik podczas zrzutu otrzyma 100 tokenów wartych 7,5$ oraz możliwość zdobycia kolejnych 25OGT za poleconych znajomych.

Data startu: 12/08/2018
Token: OGT
Cena: 1OGT = 0,0075$
Platforma: ETH (ERC20)
Wartość zrzutu: 7,5$

Jak otrzymać tokeny?

 1. Zarejestruj się na stronie OneGame.
 2. Potwierdź numer telefonu.
 3. Stwórz swój własny avatar.
 4. Możesz również otrzymać dodatkowe tokeny za polecenia.

Poniżej możemy zobaczyć prezentację One Game w postaci wideo:

Caspian

Nie należy do innowacyjnych pomysłów na rynku blockchain, jednak ze względu na firmy, które się nim zajmują, jest duża szansa, że tokeny CSP będą miały sporą wartość, a przecież o to chodzi w AirDropie – zdobyć za darmo wartościowe tokeny. Caspian powstał we współpracy dwóch firm Tora Trading Services Limited, która jest jednym z liderów w tworzeniu chmur danych oraz Kinetic Trading Systems Limited, która inwestuje w kryptowaluty oraz technologię blockchain. Caspian ma na celu utworzenie platformy tradingowej, która swoją renomą ma przyciągnąć inwestorów. Jak twierdzą twórcy, nie mają zamiaru konkurować z innymi giełdami. Chcą znaleźć swoje miejsce i pozyskać kolejnych graczy giełdowy, sygnując platformę wiarygodnością firm Tora i Kinetic. Tokeny CSP mają służyć tworzeniu społeczności, ich posiadacze będą otrzymywać specjalne oferty i promocje. W zrzucie każdy użytkownik otrzyma 460 CSP tokenów wartych około 22$,  do rozdania jest ponad 4mln tokenów.

Data startu: 13/08/2018
Token: CSP
Cena: 1CSP = 0,049$
Platforma: ETH (ERC20)
Wartość zrzutu: 22$

Jak otrzymać tokeny?

 1. Zarejestruj się na stronie AirDropu.
 2. Dołącz do grupy na Telegramie i zaproś 3 znajomych (+60CSP).
 3. Dodatkowo możesz zaprosić kolejne 4 osoby (+80CSP)
 4. Napisz wiadomość na grupie Telegram rekomendującą projekt (+30CSP).
 5. Bierz czynny udział w konwersacji wysyłając conajmniej 15 wiadomości (+40CSP).
 6. Subskrybuj profil na Twitterze (+30CSP).
 7. Subskrybuj profil na Medium oraz 'klaśnij’ przy trzech artykułach (+30CSP).
 8. Weź udział w quizie na ich Telegramie i odpowiedz na kilka prostych pytań (+30CSP).
 9. Za poprawne odpowiedzi w quizie otrzymasz kolejne 60CSP.
 10. Wykonaj wszystkie zadania, aby otrzymać dodatkowo 100CSP.
Spheroid Universe

Jak przeczytamy w WhitePaper jest to działająca platforma rozszerzonej rzeczywistości (AR), która nakłada na całą kulę ziemską wirtualne przestrzenie. Każdy użytkownik może nabyć przestrzeń za pośrednictwem ich platformy oraz zarządzać nią według własnych potrzeb. Możesz zostać właścicielem najpopularniejszych działek, stadionów, ulic czy charakterystycznych punktów na świecie przeniesionych do wirtualnej rzeczywistości. Wszystko obsługiwane jest za pomocą dedykowanej aplikacji AR oraz okularów VR. Z przestrzenią jesteś w stanie zrobić kilka rzeczy – odsprzedać ją, wynająć pod reklamę, dzierżawić lub leasingować.  W praktyce wygląda to tak, że używając aplikacji Spheroid Universe i np. kamery w telefonie jesteś w stanie umieścić element 3D w dowolnym miejscu, przejść gdziekolwiek dalej, a element pozostanie niezmiennie tam, gdzie go zostawiliśmy. Projekt ma do rozwiązania wciąż wiele problemów jednak pierwsze próby z aplikacją i AR mogą robić wrażenie, a pomysłów na jego wykorzystanie jest bez liku. Oczywiście nie jest to pierwsza tego typu aplikacja, istnieje jej bardziej znany odpowiednik BlippAR (polecam przetestować), ale jest to pierwsze połączenie AR oraz blockchain. Każdy użytkownik biorący udział w zrzucie otrzyma 1000 SPH tokenów o potencjalnej wartości 100$.

Data startu: 13/08/2018
Token: SPH
Cena: 1SPH = 0,1$
Platforma: ETH (ERC20, wkrótce również ERC721)
Wartość zrzutu: 100$

Jak otrzymać tokeny?

 1. Zarejestruj się na stronie SU.
 2. Zaloguj się i przejdź do zakładki 'Referrals’.
 3. Udostępnij przypięty Tweet oraz post na Facebooku.
 4. Znajdź 'bonus code’ i wklej go do bota na Telegramie.
 5. Dołącz do grupy SU na Telegramie.
 6. Za wykonanie zadań otrzymasz 1000SPH tokenów oraz 250SPH za każdego poleconego użytkownika.

KamaGames

Rynek gier mobilnych oraz online będących jednocześnie kasynem szacuje się na około 3,3 miliarda dolarów, w 2022 roku ma wzrosnąć prawie do 6 mld dol. Nie dziwi więc fakt, że każdy chce kawałek z tego tortu dla siebie. Jednym z liderów na rynku ‘social casino’ jest firma Kama. Na pewno dostawaliście na fb dziesiątki powiadomień od znajomych, którzy korzystają z ich gier. W pierwszym kwartale 2018 roku ich flagowy produkt Pokerist dziennie odwiedzało ponad pół miliona ludzi, a 26 tysięcy grało w pokera. Jest to TOP 3 mobilnych gier społecznościowych na świecie i lider w Europie z przychodami 57,5 miliona dolarów w 2017.

1 KGT token będzie wymienialny w kasynie na 7 mln żetonów. KamaGames gwarantuje wzrost wartości tokenów przy wymianie na żetony o 25% każdego miesiąca. Tak jak pisałem wcześniej 1KGT = 7mln żetonów w pierwszym miesiącu, po pół roku będzie to 17,5 mln, po roku 35 mln, a na koniec promocji 1 KGT wart będzie 77 mln żetonów. Podczas AirDropu każdy otrzyma 4 KGT tokeny, 1 KGT = 1$.

Data startu: 15/08/2018
Token: KGT
Cena: 1KGT = 1$
Platforma: ETH (ERC20)
Wartość zrzutu: 4$

Jak otrzymać tokeny?

 1. Wypełnij formularz AirDropa.
 2. Dołącz do grupy na Telegramie.
 3. Subskrybuj profil na Twitterze.
 4. Subskrybuj profil na Facebooku.
 5. Subskrybuj profil na Medium.

Tak przedstawia się pierwsze AirDrop – podsumowanie tygodnia. Dajcie znać, co sądzicie o takiej formie, może macie własne projekty, które w tym tygodniu Was zaskoczyły i możecie się nimi podzielić. 

Zapraszam do komentowania.
Komentarze