6 darmowych kursów on-line na temat kryptowalut

3 396

4. Bitcoin: What is it?

Autorzy: Zulfikar Ramzan
Strona kursu: https://www.khanacademy.org/economics-finance-domain/core-finance/money-and-banking/bitcoin/v/bitcoin-what-is-it

KhanAcademy jest portalem, który gwarantuje, że wiedza zostanie przekazana w przyjazny sposób, a całość będzie łatwa do zrozumienia.

Autor kursu przedstawia najważniejsze kwestie związane z bitcoinem w formie kilkunastominutowych filmów. 12 odcinków przybliża funkcję hash, zapisy transakcji, blokchain i bezpieczeństwo danych.

Po przebyciu kursu można poszerzyć wiedzę ekonomiczną i w dziale „Pieniądze i bankowość” zaliczyć „Podstawy bankowości”, czy dowiedzieć się więcej o amerykańskim długu wobec Chin, bailoucie banków z 2009 roku, czy greckim kryzysie finansowym.

 

5. Bitcoin or How I Learned to Stop Worrying and Love Crypto

Autorzy: Charles Hoskinson, Brian Goss
Strona kursu: https://www.udemy.com/bitcoin-or-how-i-learned-to-stop-worrying-and-love-crypto/

Tytuł kursu Bitcoin, albo jak przestałem się martwić i pokochałem Krypto, jest nawiązaniem do filmu Stanleya Kubricka z 1964 roku. Autor kursu Charles Hoskinson przyznaje, że nie znalazł w sieci nic, co w prosty sposób przybliżyłoby ludziom tematykę kryptowaluty. Stąd pomysł na kurs, który od pięciu lat jest rozwijany o dodatkowe treści, dla bardziej zainteresowanych tematyką bitcoina.

Pierwszy sezon kursu przybliża podstawowe zagadnienia:

  • Czym jest bitcoin?
  • Jak zdobywać i wydawać bitcoiny?
  • Ekonomia bitcoina
  • Mining
  • Spekulacje na bitcoinach
  • Przyszłość bitcoina

 

6. Introduction to Digital Currencies – University of Nicosia

Autorzy: Andreas Antonopoulos, Antonis Polemitis
Strona: http://digitalcurrency.unic.ac.cy/free-introductory-mooc/

Cypryjski uniwersytet udostępnił za darmo kurs będący wprowadzeniem do kryptowalut. Co ważne jest jedyną pozycja z dotychczas wymienionych, która stawia duży akcent na kwestie prawne związane z handlem bitcoinami, obowiązkami podatkowymi i transakcjami globalnymi.

Wszyscy, którzy ukończą kurs otrzymają specjalne certyfikaty wydane przez Uniwersytet w Nikozji przy użyciu blokchaina.

Komentarze