Zobacz, jak kurs bitcoina może zachować się w najbliższych godzinach

5 442

Intensywna presja sprzedażowa, z jaką kryptowaluta musiała się zmierzyć w ciągu ostatnich kilku tygodni nie wystarczyła, aby przełamać wsparcie na poziomie 9 900 USD, którego gorliwie broniły byki. Zobacz, jak kurs bitcoina może zachować się w najbliższych godzinach i dniach.

Co z tą siłą byków?

Bitcoin rośnie obecnie w kierunku 11 000 USD, podczas gdy pozostała część rynku doświadcza mieszanych uczuć. Wczorajsza siła pojawiła się po wielotygodniowym okresie handlu w przedziale od 9 900 do 10 300 USD.

Od tamtego czasu, price action bitcoina było w przeważającej mierze pozytywne. Mając to na uwadze, analitycy zauważają, że ciągły wzrost wartości kluczowej kryptowaluty może skończyć się silnym wyczerpaniem.

kurs bitcoina
wykres BTC USD

Jeden z traderów przygląda się uważnie obszarowi cenowemu między 11 100 a 11 200 USD. Wyjaśnia, że odrzucenie na jednym z nich jest wysoce prawdopodobne.

Bitcoin zbliża się do 11 000 USD. Kupujący przejmują kontrolę

W chwili pisania tego tekstu kurs bitcoina wzrósł w ciągu ostatnich 24 godzin o niecałe 0,6%. BTC wyceniany jest aktualnie na 10 800 USD. Oznacza to znaczący wzrost w porównaniu z niedawnymi minimami wynoszącymi 10 200, które zostały ustanowione zaledwie dwa dni temu.

Żarliwa reakcja bitcoina na próby zrzucenia go przez niedźwiedzie poniżej 10 000 USD wydaje się być oznaką jego siły.

Późniejsza reakcja jeszcze bardziej wzmocniła tę teorię, pokazując, że kupujący nadal mają poważną przewagę nad sprzedającymi – przynajmniej na razie.

To, czy kurs bitcoina może z powrotem wejść na ścieżkę w kierunku swoich rocznych maksimów 12 400 USD, zależy teraz prawie całkowicie od tego, czy zdoła przebić się powyżej regionu poniżej 11 000 USD.

Analityk: Spodziewaj się, że BTC dostrzeże słabość, jeśli przełamie się w rejon 11 000 USD

Mówiąc o krótkoterminowych perspektywach kryptowaluty, jeden z analityków stwierdził, że spodziewa się, że w najbliższym czasie odnotuje ona zwiększoną słabość.

Cold Blood Schiller wskazuje konkretnie na dwa poziomy – 11 100 USD i 11 200 USD – jako obszary o ogromnej presji sprzedaży, która może hamować wzrost bitcoina:

„11,1–11,2 USD to region na BTC, w ramach którego będę szukał oznak słabości” – powiedział, wskazując na wykres Renko widoczny poniżej.

kurs bitcoina
źródło: TradingView

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że bitcoin przetestuje te poziomy w w ciągu najbliższych kilku godzin. Jego reakcja na nie powinna wyjaśnić obecną siłę nabywców.

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz ostatni odcinek:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze