Szansa na dalsze wzrosty? Analiza BTC, ETH

Bitcoin

W aktualnej analizie BTC ważne jest to, jak zamknie się świeca tygodniowa. Obecnie cena na wykresie tygodniowym walczy ze średnią krocząca (EMA 200) i zamknięcie się świecy powyżej, dałoby pozytywny sygnał do dalszych wzrostów. Historycznie patrząc gdy cena zbliżała się do tej średniej kroczącej, Bitcoin notował dołek i był to początek wzrostów. Jednakże, po raz pierwszy w historii cena BTC znalazła się poniżej średniej – dlatego ponowny powrót powyżej dałoby optymistyczny sygnał i znaczyłoby to, że byliśmy świadkami jedynie fałszywego wybicia.

Na wykresie dniowym widać, że cały czas kontynuowany jest chwilowy trend wzrostowy, który został zapoczątkowany w połowie czerwca.

Aktualnie widzimy, że popyt na BTC chwilowo wyhamował, lecz cena nie zatrzymała się na żadnym z kluczowych poziomów. Z tego powodu oczekuje się kolejnego re-testu linii trendu oraz strefy popytowej, która utworzyła się na poziomie 21000$.

Krótkoterminowo cały czas są przesłanki, że niedługo wartość BTC może dotrzeć do poziomów 28000$ – 30000$. Warto pamiętać, że takie wzrosty cały czas mogą mieć jedynie charakter korekty przed kolejnymi spadkami. Dopiero mocnym potwierdzeniem długoterminowych wzrostów byłby powrót ceny powyżej 32000$ i to mogłoby sugerować zakończenie trendu spadkowego.

Ethereum

ETH potwierdziło wcześniejsze prognozy i po odnotowaniu wartości w okolicach 1700$ zaliczyło spadek lekko poniżej 1600$. Rejony 1700$ były wielokrotnie testowane w przeszłości i tak też wcześniej była to linia wsparcia, tak teraz jest traktowane jako opór.

W ostatnich dniach jednak zauważa się kolejny test tego poziomu, więc teraz ważne jest, czy cena po raz kolejny zareaguje spadkowo, czy też popyt okaże się na tyle silny, że postanowi wybić opór. Jeśli tak się wydarzy, kolejną silną strefą podażową są okolice 2300$, więc potencjał do dalszych wzrostów jest spory.

Tak samo, jak w przypadku BTC, warto pamiętać, że dopiero mocnym potwierdzeniem zakończenia trendu spadkowego byłoby na ETH wybicie powyżej 2300$-2400$.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx