Sygnał „kupna” na bitcoinie

Sygnał „kupna” na bitcoinie. Podczas gdy dolar i złoto spadają, cena BTC przekracza 41,5 tys USD.

Nic nie stoi na drodze najnowszemu odrodzeniu się Bitcoina. Ceny złota lekko spadają, a dolar amerykański minimalnie słabnie po uprzednich rekordach.

Bitcoin (BTC) zamknął się powyżej kluczowego poziomu do 20 kwietnia, a wykres dzienny wygenerował długo oczekiwany sygnał „kupuj”.

Trader: Sygnał kupna na Bitcoinie po 41 500 $

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView potwierdziły dzienne zamknięcie na poziomie 41 500 USD na Bitstamp z 19 kwietnia.

Utrzymujące się zwyżki i dobre wyniki oznaczały, że powinien nadejść nowy trend wzrostowy, według jednego z traderów, który przygląda się wskaźnikowi kupna/sprzedaży w dziennych ramach czasowych.

Atmosfera makro sprzyjała również Bitcoinowi dzień po tym, jak dolar amerykański napotkał opór. Indeks walutowy dolara amerykańskiego (DXY) odwrócił się po osiągnięciu wartości 101 w dniu 19 kwietnia, najwyższego poziomu od kwietnia 2020 r.

„Korekta na DXY zgodnie z oczekiwaniami, napędza odbicie na BTC” – odpowiedział popularny trader Crypto Ed.

Złoto również miało problemy z kontynuowaniem wzrostów i traci 2,6% w porównaniu ze szczytami na 1998 USD z początku tygodnia.

Akcja cenowa BTC utrzymywała się blisko dziennego zamknięcia, a inny trader i analityk Rekt Capital przewidywał nadchodzące turbulencje w dłuższych ramach czasowych.

„Wstęgi Bollingera zacieśniają się”, powiedział obserwującym na Twitterze, odnosząc się do wskaźnika zmienności wstęg Bollingera na wykresie tygodniowym.


„To sygnalizuje rosnącą kompresję cen, która zwykle poprzedza gwałtowną zmienność”.
Nie brakuje sygnałów „kupuj na lokalnych spadkach”.

Wskaźniki on-chain były tego dnia równie pozytywne, a kilka z nich sugeruje, że struktura sprzedażowa została już ukończona.

Wśród nich był wykres „Ryzyka rezerwowego” Bitcoina, obecnie mocno w strefie startowej, co historycznie wyprzedzało początek faz zwyżkowych.

Kiedy BTC po raz pierwszy wrócił do strefy docelowej, analityk Philip Swift opisał go jako znajdujący się na „terytorium btfd” (buy the f…ing dip).

Bardziej formalnie, ci, którzy kupują BTC przy obecnych poziomach ryzyka, mają większą szansę na zrealizowanie „nadzwyczajnych” zwrotów w dłuższej perspektywie.

Czyżby rzeczywiście zaczynały się większe ruchy wzrostowe ? Całkiem możliwe bo inwestorzy chyba wierzą, że Rosja swojej wojny z Ukrainą już nie wygra. Nie przy tak dużym zaangażowaniu Zachodu i słabości swojej armii.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx