Solana (SOL) może odnotować wyprzedaż o 95% — oto dlaczego

Cena SOL wzrosła o ponad 75% w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, licząc od dołka w połowie czerwca, ale analiza techniczna sugeruje, że może to być pułapka na byki. W czerwcu cena zanotowała około 25$, a w sierpniu wzrosła do 48$. Czy może to jedynie korekta przed dalszym spadkiem?

Na wykresie widać potencjalną formacja „głowy z ramionami”. Ta popularna formacja jest niedźwiedzią formacją odwrócenia trendu z linią bazową (linia szyi) i trzema szczytami. Dwa boczne szczyty powinny znajdować się mniej więcej na tym samym poziomie cenowym, podczas gdy środkowy szczyt powinien być wyższy od dwóch pozostałych. Formacja jest potwierdzana, kiedy cena przełamuje wsparcie linii szyi.

Warto zauważyć, że na wykresie Solany, środkowy szczyt (głowa) staje się wyższy niż pozostałe dwa ramiona, które mają prawie taką samą wysokość. Wygląda na to, że SOL tworzy niedźwiedzią konfigurację na swoich wykresach z dłuższymi ramami czasowymi.

Na wykresie tygodniowym token SOL zanotował odbicie w ostatnich dwóch miesiącach na prawym ramieniu ogólnego wzoru. Na moment dzisiejszy świeca tygodniowa zamyka się mocnym spadkiem. Spodziewany jest kolejny test poziomu 27$ i ewentualne przebicie tego poziomu wsparcia może skutkować większą wyprzedażą w kierunku najpierw 15$, gdyż tam znajduje się kolejna tygodniowa strefa popytu, a dalej nawet w kierunku 2,8$.

Widząc możliwość tych spadków, warto mieć na uwadze 95% spadek ceny do końca 2022 r. lub na początku 2023 r.

Z fundamentalnego punktu widzenia Solana również boryka się ze sporymi problemami, z powodu powtarzających się awarii sieci.

Co to jest za coin Solana (SOL)?

Solana to wysoce rozwinięty projekt typu open source, który opiera się na technologii permission less naturalnej dla blockchain, w celu zapewnienia zdecentralizowanych rozwiązań finansowych (DeFi). Podczas gdy pomysł i wstępne prace nad projektem rozpoczęły się w 2017 r., Solana została oficjalnie wydana w marcu 2020 r.

Protokół Solana został zaprojektowany w celu ułatwienia tworzenia zdecentralizowanych aplikacji (DApp). Ma on na celu polepszenie skalowalności poprzez wprowadzenie proof-of-history (PoH) w połączeniu z podstawowym konsensusem proof-of- stake (PoS) blockchaina.

Ze względu na innowacyjny hybrydowy model, Solana cieszy się zainteresowaniem zarówno inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Istotnym celem Fundacji Solana jest udostępnienie zdecentralizowanych finansów szerszej gamie odbiorców.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze