Robinhood wprowadza nową kartę debetową, która obiecuje premie za inwestycje kryptograficzne

1 465

W obliczu narastającej konkurencji w zabiegach o klientów skłonnych do inwestowania, amerykańska platforma handlowa Robinhood wprowadza nową kartę płatniczą, która oferuje swoim użytkownikom różne nagrody, w tym bonusy kryptograficzne oferowane klientom platformy.

„Karta gotówkowa opiera się na naszej misji demokratyzacji finansów dla wszystkich, dając klientom kart debetowych te same korzyści i nagrody, które kiedyś były zarezerwowane dla posiadaczy kart kredytowych” – podała platforma w oświadczeniu.

Najnowszym produktem firmy jest karta przedpłacona wydawana przez Sutton Bank na podstawie licencji giganta płatniczego Mastercard.

Robinhood ma ambicje przyciągnięcie klientów tygodniowymi bonusami, które mogą zachęcić użytkowników do inwestowania środków w różne aktywa, w tym kryptowaluty.

Platforma twierdzi, że użytkownicy karty będą mogli zdobywać premie w zakresie od 10% do 100% kiedy zdecydują się na inwestycje w akcje i kryptowlauty oferowane na paltformie Robinhood.

„Będzie możliwość wybrania cyklicznych inwestycji płatniczych w akcje na rachunku maklerskim i w kryptowaluty na rachunku kryptograficznym” – mówi Robinhood.

Firma obiecuje, że karta gotówkowa Robinhood jest wolna od opłat miesięcznych, opłat za korzystanie z bankomatów w sieci i opłat za debet, a jej użytkownicy nie będą musieli utrzymywać minimalnego salda.

Firmy konkurencyjne takie jak Coinbase czy Binance również uruchomiły własne karty debetowe. Coinbase Card to karta debetowa giełdy kryptograficznej Vis finansowana z kont kryptowalutowych użytkowników.

Binance, również oferuje kartę debetową Visa, która proponuje (cash back) zwrot gotówki w wysokości do 8% od wszystkich zakupów dokonanych za pomocą karty.

W ciągu ostatniego roku Robinhood zaprezentował szereg inicjatyw mających na celu przyciągnięcie większej liczby użytkowników kryptowalut na swoją platformę. Na przykład we wrześniu ubiegłego roku firma ogłosiła, że ​​wprowadza cykliczne inwestycje kryptograficzne.

Coraz większa rywalizacja największych graczy na rynku kryptowalutowym to bardzo dobra informacja dla klientów i użytkowników. Wchodzą oni na rynek nowoczesnych finansów usuwając tradycyjne banki w cień. Zresztą na wyraźnie życzenie banków, które uparcie od lat niechętne są do współpracy z nowymi technologiami zanim nie poczują, że dalszej drogi ucieczki i robienia uników już nie ma. I wtedy będą kupować rozbudowane, wielkie korporacje kryptowalutowe za ogromne miliardy pochodzące z kieszeni swoich własnych klientów i akcjonariuszy. Scenariusz ten występuje od początku powstania bankowości i dowodzi tylko, że firma głodna sukcesu jest zdolna do tworzenia unikalnych rozwiązań i poszukiwania nowego miejsca dla siebie.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze