Recesja w przyszłym roku – czas na kupno BTC

46 576

Recesja nadejdzie w przyszłym roku. Czas na sprzedaż akcji i kupno bitcoina uważa Mashinsky.

Recesja uderzy w USA w przyszłym roku, ponieważ Rezerwa Federalna wywiera dużą presję na gospodarkę poprzez agresywne zacieśnianie polityki pieniężnej, powiedział dyrektor generalny Celsius Network Alex Mashinsky.

Jedną z najlepszych strategii w tej sytuacji nie jest walka z Fed. W tym przypadku oznacza to wyjście z amerykańskiej giełdy i sprzedaż akcji, powiedział Mashinsky na konferencji poświęconej branży krypto w Miami.

„Zwykle mówię, żeby nie walczyć z Fed. Walka z Fed teraz to posiadanie akcji. Ja sprzedałem wszystkie swoje akcje. Jeśli nie chcesz walczyć z Fed, zejdź mu z drogi” – powiedział.

„Będziemy mieć recesję w przyszłym roku. Fed wywiera dużą presję na gospodarkę, podnosząc stopy procentowe i usuwając płynność z rynku. Zamykamy dziewiątą co do wielkości gospodarkę na świecie – Rosję. Presja recesyjna na naszą gospodarkę rośnie”.

Po dokładnym odzwierciedleniu wyników akcji spółek technologicznych, Bitcoin jest gotowy do rozdzielenia się i rozpoczęcia ruchu w kierunku poziomu 100 000 USD – celu, który Mashinsky prognozuje na ten rok.

„Od początku roku giełda spadła, ale Bitcoin odrobił większość swoich strat. Obserwujemy separację, co oznacza, że ​​Bitcoin w końcu zaczyna zachowywać się jak zasób zabezpieczający. Dlatego sprzedaję swoje akcje i kupuję więcej Bitcoinów” – powiedział.

Mashinsky uważa, że ​​Bitcoin i Ethereum dobrze sobie poradzą przed recesją i w jej trakcie, ponieważ w tradycyjnych finansach „nie ma się gdzie ukryć” przed recesją.

„Więcej pieniędzy napłynie z tradycyjnych finansów do CeFi (finansów scentralizowanych) i DeFi, ponieważ uciekną one od tradycyjnych finansów. Nie ma gdzie umieścić pieniędzy. Wszystkie aktywa są zbyt drogie – nieruchomości, obligacje, akcje. Nie ma bezpiecznej przystani. Nawet jeśli chcesz kupować towary, większość towarów jest na najwyższym poziomie. Gdzie więc zaparkujesz swoje pieniądze? Najlepszym sposobem na to jest przeniesienie ich do branży, która nie jest skorelowana z USA.”

Rynek spada a duzi gracze namawiają do kupowania. Niektórzy faktycznie kupują. Mashinsky wskazuje, że bitcoin jest gotowy do wyjścia z korelacji z cenami akcji w USA. Czy faktycznie ? Wszystkim tego życzę. To będzie nowy rozdział w dziejach największej kryptowaluty.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze