Na Bitconie może powstać pro-spadkowa formacja głowy z ramionami (RGR). To nie wróży nic dobrego dla posiadaczy BTC

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz Litecoin
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek ostatnich spadków cena najstarszej z walut wirtualnych pokonała lokalne wsparcie w wysokości 11 tys. USD, po czym dotarła w okolice kolejnego, technicznego poziomu tj. 9400 USD. To właśnie tam, w miniony czwartek pojawiła się reakcja popytowa, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę przynajmniej do powstania korekty, dla której realnym zasięgiem wydaje się rejon ostatnio pokonanego wsparcia (teraz najbliższego oporu) tj. 11 tys. USD. Biorąc pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, coraz bardziej prawdopodobne, że gdy rynek tam dotrze, znów pojawi się reakcja podażowa, sygnalizująca potencjalny powrót do spadków.

Gdyby tak się stało, po czym cena BTC osunęłaby się poniżej 9400 USD, dopatrzeć moglibyśmy tu nawet powstania pro-spadkowej formacji głowy z ramionami, co z technicznego punktu widzenia nie wróżyłoby niczego dobrego. Biorąc pod uwagę, że wsparcie w wysokości 9400 USD stanowiłoby linię szyi tejże formacji, jego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do znacznie większych spadków.

ETH/USD – Ethereum

Potencjalnych, przynajmniej niewielkich wzrostów spodziewać moglibyśmy się także na notowaniach Ethereum, którego cena osunęła się niedawno w okolice 181,50 USD i linii tendencji wzrostowej. Dopiero tam, w miniony czwartek pojawiła się reakcja popytowa i jeżeli trwające od tego czasu wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego, lokalnego wsparcia (teraz oporu) tj. 206,50 USD. Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, coraz bardziej prawdopodobne, że w jego okolicy pojawi się reakcja podażowa, sygnalizująca potencjalny powrót do spadków.

ETH/BTC – Ethereum

Potencjalnych spadków spodziewać moglibyśmy się także na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs już jakiś czas temu osunął się poniżej 0,0250 BTC. Oznacza to, że w chwili obecnej ETH wyceniane w BTC jest najtańsze od maja 2017 r. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć nawet okolic 0,0155 BTC.

XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że wskutek trwających od drugiej połowy czerwca br. spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0,3650 USD, po czym osunął się w okolice 0,26 BTC. To właśnie tam, w minionym tygodniu pojawiła się reakcja popytowa.

Jeżeli przyjrzymy się obecnej sytuacji technicznej na notowaniach XRP zauważymy, że rynek oscyluje obecnie w okolicy lokalnego oporu (0,2950 USD). Dopiero trwałe pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których potencjalnym zasięgiem wydają się nawet okolice 0,3650 USD.

Jeżeli jednak cena Ripple utrzyma się poniżej 0,2950 USD, należałoby przygotować się na ponowne spadki… nawet poniżej 0,26 USD.

XRP/BTC – Ripple

Równie mało optymistycznie wyglądają także notowania pary XRP/BTC, której kurs osunął się w ostatnim czasie poniżej 4110 satoshi. Oznacza to, że w stosunku do BTC, XRP jest obecnie na najniższym poziomie od połowy grudnia 2017 r. 

Tuż po tym wybiciu dostrzec mogliśmy tu niewielką korektę wzrostową, wskutek której doszło do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). W jego okolicy znów pojawiła się jednak reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy otworzyło drogę do dalszej deprecjacji, da której realnym zasięgiem wydają się obecnie nawet okolice 1200 satoshi.

Jeszcze lepiej tą sytuację widać po niewielkim przybliżeniu obecnej sytuacji na notowaniach XRP/BTC. Zauważymy wówczas, że rynek ten od kilku dni porusza się w trendzie horyzontalnym, którego górne ograniczenie stanowi ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór) i mierzenie 38,2% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania BitcoinCasha zauważymy, że wskutek ostatnich spadków cena osunęła się poniżej 350 USD. Mimo, że późniejsza deprecjacja nie dotarła do kolejnego, technicznego poziomu tj 225 USD, to od połowy lipca br. obserwowaliśmy spokojne wzrosty. To właśnie dzięki tej tendencji, w minionym tygodniu obserwujemy re-test ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Tam jednak znów pojawiła się większa reakcja podażowa. Jeżeli zatem poziom ten zostanie trwale odrzucony, cena BCH mogłaby osunąć się nawet w rejon 225 USD.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BCH/BTC, której kurs w dalszym ciągu porusza się w trendzie horyzontalnym poniżej linii trendu spadkowego. Biorąc pod uwagę, że z czysto technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, niewykluczone, że w najbliższym czasie notowania pary BCH/BTC osuną się w okolice grudniowych dołków a więc najniższych poziomów w historii notowań tej pary.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków rynek wybił dołem z parabolicznego kanału wzrostowego, po czym pokonał również horyzontalne wsparcie pomiędzy 105-110 USD. Dość szybko doszło także do re-testu tej strefy, a w jej okolicy znów pojawiła się reakcja podażowa. Na przestrzeni ostatnich dni, cena LTC osunęła się także poniżej 78 USD, co jest najniższą wyceną od pierwszej połowy maja br. Okazuje się więc, że Litecoin jest na najlepszej drodze do tego, żeby już wkrótce kosztować nawet 66 USD.

LTC/BTC – Litecoin

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, której kurs – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – odbił w minionym tygodniu z okolic 0,0069 BTC i dotarł w rejon zakładanego przeze mnie mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego. Tam też ponownie pojawiła się reakcja podażowa i cena LTEC wróciła w okolice 0,0069 BTC. Trwałe pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym targetem wydaje się nawet rejon 0,0052 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Kluczem do efektywnego tradingu jest dyscyplina emocjonalna. Jeśli inteligencja byłaby kluczem, byłoby naprawdę wielu ludzi zarabiających na tradingu… Wiem, że brzmi to jak frazes, ale jednym z najważniejszych powodów, dla których ludzie nie zarabiają na rynkach finansowych jest to, że nie potrafią szybko ucinać strat.

– Victor Sperandeo

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze