Monero pokonuje kluczowy opór! Wzrosty mogą sięgnąć nawet 148 USD

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOS’a zauważymy, że wskutek trwającej od pierwszej połowy grudnia 2018 roku aprecjacji cena EOS’a wzrosła o ponad 7,10 USD tj. 458% z 1,55 USD do 8,65 USD. W trakcie tej tendencji rynek pokonał kilka istotnych poziomów oporu, wśród których bez wątpienia najistotniejsze były strefy w rejonie 4,50 USD, 5,85 USD oraz 6,80-7,00 USD. 

Mimo, że pokonanie tej ostatnie teoretycznie mogło otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet w okolice 10 dolarów, to tak się jednak nie stało. Tendencja ta zatrzymała się bowiem nieco powyżej 8,65 USD.

W wyniku późniejszych spadków cena EOSa znów osunęła się poniżej 7 USD i rynek przetestował po raz kolejny techniczne wsparcie w wysokości 5,85 USD, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. 

W wyniku późniejszych wzrostów cena EOSa znów znalazła się w okolicy 7 USD. Okazuje się jednak, że mimo, iż chwilowo poziom ten został pokonany, to we wtorek pojawiła się reakcja podażowa negująca to wybicie. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucone, niewykluczone, że kurs ponownie osunie się w okolice linii tendencji wzrostowej.

BNB/USD – BinanceCoin

Spoglądając na notowania BinanceCoin’a zauważymy, że mimo, iż trwające od 26 maja br. spadki nie dotarły w rejon ostatnio pokonanego oporu (26 USD) i mierzenia 61,8% korekty Fibonacciego, to już od dwóch tygodni znów obserwujemy wzrosty. W chwili obecnej rynek ponownie testuje okolice poprzednich szczytów. Trwałe pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji, dla której nie jesteśmy już jednak w stanie określić potencjalnego zasięgu. Okazuje się bowiem, że rynek nigdy w przeszłości nie był wyżej a co za tym idzie, niemożliwe jest wyznaczenie technicznych stref oporu.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellar’a zauważymy, że rynek od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym pomiędzy 0,1185 – 0,1450 USD. W wyniku ostatnich spadków kurs po raz kolejny dotarł w rejon dolnego ograniczenia tej konsolidacji. Gdyby tylko wsparcie to zostało jednak pokonane, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem obecnego kanału wzrostowego bądź nawet okolic 0,06 USD.

Jeżeli jednak obecnie testowane wsparcie po raz kolejny zostanie odrzucone, cena Stellara mogłaby ponownie wzrosnąć powyżej 0,14 USD, bądź nawet do 0,1750 USD. 

ADA/USD – Cardano

Na notowaniach Cardano zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice ważnej strefy oporu, będącej jednocześnie górnym ograniczeniem trwającej od połowy maja br. konsolidacji. Biorąc pod uwagę niedawne reakcje podażowe, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe odrzucenie tej strefy. Gdyby tak się stało, cena Cardano mogłaby ponownie osunąć się w okolice 0,0770 USD.

TRX/USD – TRON

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że w wyniku ostatnich, dynamicznych wzrostów rynek pokonał niezwykle istotny opór w wysokości 0,0312 USD wybijając tym samym górą z trwającej niemal od początku roku konsolidacji, po czym zgodnie z moją wcześniejszą projekcją, dotarł w rejon 0,0405 USD, gdzie ponownie pojawiła się reakcja podażowa.

W wyniku trwających od tego czasu spadków, cena TRX osunęła się w okolice 0,0312 USD a więc ostatnio pokonanego oporu. Mimo, że chwilowo poziom ten został nawet pokonany, to szybko pojawiła się reakcja popytowa, która zanegowała to wybicie.

Biorąc jednak pod uwagę niewielką dynamikę trwających od kilku dni wzrostów, niewykluczone, że w najbliższym czasie znów pojawi się reakcja podażowa. Gdyby tak się stało, wówczas poziom 0,0312 mógłby zostać trwale pokonany, a to otworzyłoby drogę do dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 0,0214 USD.

XMR/USD – Monero

Zdecydowanie bardziej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs wybija właśnie powyżej 100 USD. W wyniku tych wzrostów cena Monero znalazła się na najwyższym poziomie od połowy listopada ub.r. Jeżeli tylko wybicie to nie zostanie wkrótce zanegowane, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się w tym przypadku okolice 148 dolarów.

DASH/USD – Dash

Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek pokonał dwa techniczne opory znajdujące się kolejno w okolicy 100 USD i 137 USD. Aprecjacja ta dotarła aż w rejon 174 dolarów. Tam jednak pojawiła się większa reakcja podażowa i zgodnie z moją wcześniejszą projekcją cena wróciła w rejon 137 USD. 

Biorąc pod uwagę niedawne odrzucenie tego poziomu i trwające od kilkunastu dni wzrosty, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 170-174 UD. Trwałe wybicie powyżej tej strefy, mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem byłby rejon 210-222 USD, bądź nawet 285 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Potrzeba czasu do zarobienia pieniędzy”

– Jesse Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx